You are currently viewing Zlepšenie ešte na víťazstvo nestačilo

Zlepšenie ešte na víťazstvo nestačilo

Na ZŠ Lechkého sa konal majstrovský turnaj troch košických tímov v kategórii mladších mini 2006. Najlepšie ho zvládla Cassovia, ktorá po tesnom víťazstve o dva body nad Young Angels nastúpila proti našim nádejám.

Zverenkyne Zuzky Dovičovičovej v dramatickom stretnutí nakoniec podľahli súperkám o tri body 52:55. Náš tím začal lepšie, no potom sa karta obrátila a v I. štvrtine viedla Cassovia už 17:12. Dobrým finišom ešte žlto-čierne stihli vyrovnať na 17:17 a od tohto momentu neustále viedli, keď družstvo bodovo ťahali hlavne Ľubka s Viki. V záverečnej štvrtine Cassovia, ktorá mala širšiu lavičku, predsa len otočila skóre zápasu vo svoj prospech.

Hneď po tomto súboji nastúpil CBK proti oddychnutým Young Angels. Po vcelku vyrovnanej prvej štvrtine, v ďalších dvoch dejstvách zabrali favoritovi opory a po troch štvrtinách si súperky vybudovali už 20-bodový náskok. V záverečnej štvrtine však naše dievčatá zabrali a dokonca ju i vyhrali.

Dievčatá ukázali v oboch zápasoch zlepšenie a hoci to nateraz nestačilo na úspech, všetci veríme, že čoskoro sa ho dočkáme.

CASSOVIA KOŠICE – CBK KOŠICE 55:52 (27:30)

Štvrtiny: 17:17, 10:13, 15:14, 13:8.

Body CBK: Ľubka Trusová 17/1, Viki Forgáčová 12/2, Radka Širilová 9/1, Ejmy Petrová 5/1, Ella Bačenková a Sarah Dovičovičová po 4, Paťka Borovská 1/1.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 37:55 (19:30)

Štvrtiny: 10:13, 9:17, 6:15, 12:10.

Body CBK: Viki Forgáčová 11/1, Ľubka Trusová 10, Sarah Dovičovičová, Paťka Borovská a Radka Širilová po 4, Ejmy Petrová a Emma Daňková po 2.