You are currently viewing Zlaté trojky v pravý čas!

Zlaté trojky v pravý čas!

• Post author:

Podľa viacerých to bolo predčasné finále. Derby s anjelkami sme nakoniec zvládli, hoci to bol riadny nervák. V dôležitých momentoch nám pomohli pokusy spoza trojkového oblúka. Aj vďaka ním sme stretnutie dohrávali vo víťaznej eufórii.

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 50:38 (21:21)

V prvých minútach našu zástavu držala vysoko hlavne Radka Nigutová. Iba jej koše nás držali v kontakte so súperom (4:7). Až 2:40 min. pred koncom prvej štvrtiny sa presadili Tesy Daňková s Ninou Dzurovou a šesťbodový náskok do druhej štvrtiny bol sľubný. Potom však na dievčatá doľahla strelecká kríza. V druhej štvrtine sa nemohli trafiť do koša zo šestiek a ani z dvojkových pokusov. V čase, keď to už bolo kritické, našťastie zabrala Martinka Maliarová, ktorá sa dvakrát skvele trafila spoza oblúka. Boli to naše jediné presné zásahy v druhej štvrtine a trojky prišli naozaj v pravú chvíľu, lebo inak by sme do druhého polčasu išli so 6-bodovým mankom a to by veru neveštilo nič dobré. V tretej štvrtine sme si udržiavali tesný náskok. Stále sme držali súpera na dištanc. Keď sa už schyľovalo k dráme, prišli pre zmenu dve trojky od Tesy Daňkovej a desaťbodový náskok do štvrtej štvrtiny upokojil naše rady. Nepripustili sme už žiadny zvrat v zápase a vo fantastickej atmosfére, o ktoré sa zaslúžili oba fankluby, sme v záverečných sekundách viedli 50:35, čo bol najvyšší rozdiel v zápase.

BODY CBK: Tesy Daňková 20/1 (3 trojky), Lucia Škvareková 4, Radka Nigutová 8/2, Nina Dzurová 6/4, Martinka Maliarová 6 (2 trojky), Kvetka Bačová 6/2.

TH: 22/9 – 21/11. TROJKY: 5:0. ŠTVRTINY: 15:9, 6:12, 19:9, 10:8.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Jeden z najvyrovnanejších vzájomných zápasov. Po polčase bola remíza a začínalo sa odznova. Veľký problém nám v I. polčase robila obrana súpera. Našťastie, dievčatá splnili sľub počas prestávky, že v druhom polčase zapnú na 120 percent. Páčilo sa mi, že začali používať aj rozum. Ušla nám síce druhá štvrtina, ale v druhom polčase sme ukázali svoju silu. Musím pochváliť dievčatá, že v obrane spolu komunikovali. Menším problémom boli štyri fauly Ninky Dzurovej hneď na úvod tretej štvrtiny. Priznám sa, že som vtedy mala menšie obavy, ale Kvetka Bačová ju famózne nahradila, perfektne. Klobúk dole najmä pred dievčatami, ktoré ťahali družstvo v druhom polčase. Vychádzala im hra v obrane i v útoku.“