You are currently viewing Životný zápas Viki Pulíkovej Hrehovej

Životný zápas Viki Pulíkovej Hrehovej

  • Post author:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BKM BARDEJOV 50:23 (26:11)

 

Naša najmladšie dievčatá – mladšie mini (2009 a mladšie) – zvládli víťazne aj tretí duel sezóny, keď na domácej palubovke zdolali Bardejovčanky 50:23.

Začiatok stretnutia však bol ako zo zlého sna. Hneď pri rozskoku sa zranila Tamarka Juhászová, ktorú súperka prstom nešťastne trafila do oka. Prišli sme tak o najvyššiu hráčku a pod košom to bolo cítiť. Síce od začiatku sme sa ujali vedenia, no až po návrate Tamarky na palubovku sme sa od stavu 5:4 rozbehli. Náskok utešene narastal a posledná štvrtina sa zmenila na exhibíciu Viki Pulíkovej Hrehovej, ktorá zaznamenal 16 z 18 bodov nášho tímu!Celkove sa postarala o takmer polovicu bodov CBK. A dala aj posledný kôš zápasu. To len na okraj, aby sa nezabudlo pri sumarizovaní päťdesiatok…

 

BODY CBK: Viki Pulíková Hrehová 22, Tami Mantičová 6/2, Tami Juhászová 5 (1 trojka), Veronika Želinská 4, Sofi Túrocziová 4/2, Eli Petrová 3/1, Ninka Tažejová 2, Bibka Klasovská 2, Sofi Markovičová 2. TH: 12/5 – 20/3. ŠTVRTINY: 11:7, 15:4, 6:4, 18:8.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „V prvom rade chcem oceniť odhodlanie Tamarky Juhászovej, ktorá aj so zraneným načervenalým okom chcela pomôcť družstvu. Sama sa pýtala na palubovku, tak som ju vrátila do zápasu. V prvej päťke držali opraty zápasu obe Tamarky a Sofi Túrocziová. V druhej päťke ťahali Eli s Viki. Treba priznať, že nám tu na krídle chýbala rýchlosť Sašky Ruščákovej. Hosťujúci tréner prestriedal päťky a v poslednej štvtine začali veľmi tlačiť na Eli pri rozohrávke. Dala som teda pokyn Viki, nech  to prevezme na seba a v podstate si myslím, že odohrala životný zápas. Všetky dievčatá však musím pochváliť. Tamarka Mantičová začala viac prihrávať, podobne sa v tomto smere blysla i Veronika Želinská, ktorá pridala i štyri body. Karinka síce nedala bod, no neskutočne makala pri bránení bardejovskej kapitánky Vavrekovej. Dokonca i tie najnovšie a najmenej skúsené dievčatá sa dobre začlenili. Bibka Klasovská fantasticky bojovala. Jednoducho, všetky dievčatá odovzdali maximum na palubovke. Najviac sa mi však  páči, že všetky naše hráčky dokážu dať kôš a z tých basketbalovo starších hráčok, dokáže každá jedna prevziať zodpovednosť. Nie je to pravidelne na dvoch-troch dievčatách, ale vyskočiť môže hociktorá z nich a potiahne družstvo.