You are currently viewing ŽIAČKY U14: Torzo družstva nemalo šancu na úspech

ŽIAČKY U14: Torzo družstva nemalo šancu na úspech

Naše žiačky majú za sebou posledný dvojzápas dlhodobej súťaže skupiny Východ. V nej sme skončili na 3. mieste za prvou Starou Ľubovňou, druhými Young Angels Košice. Štvrtý skončil Bardejov, piata Čaňa a posledný Tydam Košice. Naše dievčatá teraz čaká play-off proti YA Košice. Hrá sa na štyri zápasy. Dva odohráme doma (25. marca) a dva vonku. Druhú dvojicu tvorí Stará Ľubovňa – Bardejov. Víťazi týchto zápasov postúpia na majstrovstvá Slovenska.

CBK KOŠICE – ŠŠK BASKET STARÁ ĽUBOVŇA 41:63 (16:44)

BODY CBK: Ruščáková 16, Perekstová 9, Pulíková Hrehová 9, Drančáková 4, Orbánová 3. ŠTVRTINY: 5:24, 11:20, 17:4, 8:15.

CBK KOŠICE – ŠŠK BASKET STARÁ ĽUBOVŇA 33:82 (14:43)

BODY CBK: Perekstová 12, Pulíková Hrehová 8, Ruščáková 6, Drančáková 5, Zakuciová 2. ŠTVRTINY: 8:17, 6:26, 9:9, 10:30.

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): “V prvom zápase sa dievčatá ešte ako tak držali, v druhom už kondične úplne odišli. V družstve je veľká maródka. Na reprezentačnom zraze U14 sme mali tri hráčky. Tamarka Mantičová išla po návrate rovno do postele, Alex Czakóová odcestovala s rodinou a na zápas prišla iba Saška Ruščáková. Chýbali nám však ešte ďalšie štyri dievčatá Peťa Takáčová, Katka Revesová, Tea Kostíková i Veronika Želinská. A to ešte Karinka Orbánová hrala s porezaným a oviazaným prstom… Na zápasoch tak bolo len sedem dievčat, čo sa muselo premietnuť nielen do hry, ale i do výsledku. V útoku boli dievčatá nevýrazné a v obrane bol deň otvorených dverí. Nedokázali sme premeniť ani trestné hody. Stará Ľubovňa prišla v plnej sile a musím pochváliť hosťujúci tím. Hral od začiatku až do posledného hvizdu rozhodcu na plný plyn, ako  Dúfam, že aspoň na play-off budú dievčatá zdravé a hladné po basketbale, aby postúpili na slovenský šampionát.”