You are currently viewing ŽIAČKY U14: S Bardejovom víťazne, v mestskom derby neúspešné stíhacie jazdy

ŽIAČKY U14: S Bardejovom víťazne, v mestskom derby neúspešné stíhacie jazdy

• Post author:

Žiačky CBK Košice U14 (2009 a mladšie) mali uplynulé dni o čosi pernejšie. V stredu si pre turnaj v Poľsku predohrali dvojzápas s Bardejovom. Hoci sme boli domáci tím, po dohode klubov sa však hralo v Bardejove. Pripísali sme si dve víťazstvá. Následne v sobotu nás čakal dvojzápas na palubovke Young Angels. Na súperky sme nestačili, keďže druhopolčasové stíhacie jazdy už nedokázali zmazať prvopolčasové manká. Navyše sa v prvom zápase zranila kľúčová hráčka CBK Tamarka Mantičová, takže v druhom stretnutí veľmi chýbala.

CBK KOŠICE – BKM BARDEJOV 46:35 (19:15)

BODY CBK: Mantičová 14, Perekstová 9, Ruščáková 9, Czakóová 7, Pulíková Hrehová 6, Mazáková 1.

CBK KOŠICE – BKM BARDEJOV 47:27 (20:6)

BODY CBK: Mantičová 15, Czakóová 11, Perekstová 7, Pulíková Hrehová 7, Ruščáková 4, Zakuciová 2, Mazáková 1.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 38:33 (27:9)

BODY CBK: Mantičová 13, Perekstová 10, Czakóová 6, Drančáková 2, Pulíková Hrehová 2.

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK KOŠICE 53:42 (40:16)

BODY CBK: Pulíková Hrehová 18, Czakóová 14, Perekstová 4, Ruščáková 2, Drančáková 2, Revesová 2.

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „V Bardejove sme mali v oboch zápasoch loptu pod svojou kontrolou a súboje sme zvládli bez väčších problémov. Dali sme priestor všetkým dievčatám, aby si zahrali. V mestkom derby nám okrem zranenej Želinskej chýbala aj Mazáková a v štvrtej štvrtine prvého zápasu sa zranila aj Mantičová, takže do druhého zápasu nenastúpila, čo bolo citeľné oslabenie. Vstupy do zápasov sme mali v oboch stretnutiach katastrofálne, čo sa prejavilo i na skóre. Do oboch druhých polčasov nastúpili dievčatá ako vymenené. Hoci ich vyhrali 24:11 a 26:13, na výsledkový obrat to nestačilo, len na zmiernenie prehier. Domáce hráčky si však víťazstvá zaslúžili, lebo mali lepší prístup k hre a boli i zodpovednejšie.”