You are currently viewing ŽIAČKY U14: Najprv nervák, potom jasný triumf

ŽIAČKY U14: Najprv nervák, potom jasný triumf

Žiačky CBK Košice U14 (ročník 2009 a mladšie) odohrali cez víkend ďalší dvojzápas, tentoraz mestské derby s Young Angels. Naše dievčatá zvládli víťazne oba zápasy, hoci v prvom sa riadne vytrápili. Treba však pripomenúť, že oproti majstrovskému kolektívu z minulej sezóny chýbali štyri dievčatá. Eli Petrová a Tamarka Juhászová skončili s basketbalom, Karinka Orbánová bola zranená a Emilly Kováčik je momentálne v Poľsku. Na palubovke tak dostávajú priestor aj dve hráčky s ročníkom narodenia 2011 – Kostíková a Zakuciová.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 35:32 (10:17)

CBK: Mantičová 11, Perekstová 10, Pulíková-Hrehová 4, Czakóová 4, Mazáková 2, Ruščáková 2, Kostíková 2, Želinská, Zakuciová, Revesová. ŠTVRTINY: 2:3, 8:14, 16:9, 9:6.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 61:33 (27:19)

CBK: Mantičová 18, Perekstová 17, Ruščáková 13, Czakóová 8, Pulíková-Hrehová 5, Mazáková, Kostíková, Želinská, Zakuciová, Revesová. ŠTVRTINY: 5:11, 22:8, 24:5, 10:9.

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): Bol to dvojzápas dvoch rozdielnych stretnutí. Prvý duel sa niesol v nervóznej atmosfére. Hrali sme nedôrazne hlavne v obrane. Po menšom dohovore ako keby do druhého súboja vstúpilo iné družstvo. Výrazne sa zlepšila hra v obrane, rovnako tak i útočná činnosť a hlavne nám vychádzali rýchle protiútoky. Dievčatá boli oveľa efektívnejšie v streľbe. Dôležitú rolu zohrala i Alex Czakóová, ktorá mala v prvom zápase 11 doskokov a v druhom 13. Kým v prvom súboji sme k obratu zavelili po prestávke, v druhom o našom víťazstve rozhodla tretia štvrtina.”