You are currently viewing ŽIAČKY U14: Konečne kompletné boli na nezastavenie

ŽIAČKY U14: Konečne kompletné boli na nezastavenie

  • Post author:

Kým v predchádzajúcich zápasoch naše žiačky (2008 a mladšie) vinou chorôb a zranení ledva zložili tím na odohratie zápasu, v nedeľu mal tréner Dirga takmer kompletný káder (chýbala Zakuciová), čo sa odzrkadlilo na predvedenej hre a aj na výsledkoch.

 

CBK KOŠICE – TYDAM UPJŠ KOŠICE 93:14 (50:4)

CBK: Mantičová 16, Czakóová 15, Perekstová 14, Želinská 14, Pulíková Hrehová 10, Mazáková 8, Ruščáková 6, Orbánová 4, Drančáková 4, Kostíková 2, Revesová.

 

CBK KOŠICE – TYDAM UPJŠ KOŠICE 110:10 (63:8)

CBK: Mantičová 30 (2 trojky), Czakóová 18, Perekstová 14, Orbánová 13, Mazáková 10, Revesová 6, Ruščáková 6, Drančáková 4, Želinská 4, Kostíková 3, Pulíková Hrehová 2.

 

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „Na dvojzápas sme konečne nastúpili v plnej sile a dievčatá ukázali všetko, čo vedia hrať. Hrali s chuťou, čo sa, pochopiteľne, prejavilo aj na výsledkoch. Výborne hrali v obrane, prechod do útoku bol celkom dobrý a protiútok bol na kvalitnej úrovni. Boli však i nedostatky, najmä pri premieňaní vyložených šancí. Trúfam si povedať, že z vyložených pozícií spod koša sme nedali okolo 60 bodov. Niekedy to vyznievalo až neuveriteľne. Zaujali aj dve krásne trojky Tamarky Mantičovej, pričom jedna v závere takmer z polovice ihriska. Inak, z našej strany to boli nadpriemerné stretnutia. V každom zápase dosiahlo päť hráčok dvojciferné bodové zisky. Keby to tak bolo v každom stretnutí, hralo by sa nám oveľa ľahšie. Potešilo ma, že všetky hráčky bodovali a odohrali približne rovnakú minutáž.”