You are currently viewing Zavŕšený majstrovský hetrik vyšperkovali individuálne ocenenia

Zavŕšený majstrovský hetrik vyšperkovali individuálne ocenenia

  • Post author:

Vitaj zlatý hetrik! Takýmito slovami sa pri emotívnom komentovaní prihovoril divákov populárny český komentátor Robert Záruba, keď sa českí hokejisti v roku 2001 gólom v predĺžení stali tretíkrát po sebe majstrami sveta. Túto vetu si pokojne môžeme vypožičať aj pre naše dievčatá s ročníkom narodenia 2005 a mladšie, ktoré zvalcovali konkurenciu na víkendových majstrovstvách Slovenska v Piešťanoch a zaknihovali si tak tretí titul po sebe.

Tak, ako v predchádzajúcich dvoch rokoch, aj teraz žlto-čierne (alebo zlaté?) z Ťahanoviec rozhodli o titule už po sobote pred nedeľňajšími záverečnými stretnutiami. Aj tento fakt jasne dokumentuje, s akým prehľadom a suverenitou zvládli dievčatá víkendový turnaj a iba potvrdili, že v tejto vekovej kategórii jednoducho nemajú na Slovensku už tri roky konkurenciu.

Keď sme pred posledným nedeľňajším duelom s poslednou Nitrou  uviedli, že hlavnou postavou zápasu bude Paťka Borovská, prognóza sa do bodky naplnila. Po fantastickej sobote, keď o titule bolo rozhodnuté, tréneri povolili dievčatám večierku do pol tretej rána. Dokonca tréner Dirga vtipkoval, že ktorá zaspí skôr, tú sám zobudí…

Samozrejme, nik takúto možnosť posunutej večierky nevyužil. Prvé zaspali najmladšie „popečky“ v tíme. Na jednu dvojposteľ sa naukladali hneď štyri. Na jednej z fotografií sú zľava Viki, Emmka, Ejmy a Paťka. Spánok prospel hlavne posledne menovanej, ktorá zostala jedinou hráčkou v tíme bez bodovej štatistiky. V prvom polčase jej pobyt na palubovke nepriniesol vytúžený kôš, preto sa po príchode na lavičku vyrojili aj slzy sklamania. Trénerka Vlaďa však pred druhým polčasom smerom vyslala jasný signál smerom k Tesy, aká bude priorita najbližších minút. Už po 15 sekundách bol aj tento „problém“ vyriešený, keď Paťka otvorila skóre druhého polčasu. Aj tento na prvý pohľad zanedbateľný moment svedčí o silnom kolektívnom duchu. Tímovosť dostala prednosť pred individuálnym naháňaním bodov. Tesy totiž v konečnom hodnotení strelkýň zaostala za Popradčankou Kuklovou o šesť košov.

Naše babenky nakoniec zvládli s prehľadom aj piaty duel na šampionáte a spolu s trénermi mohli zo všetkých strán počúvať superlatívy a komplimenty na svoj výkon. Napokon najlepšie to dokumentujú individuálne ocenenia. V hlasovaní trénerov družstiev, rozhodcov, komisára SBA a riaditeľa šampionátu sa najužitočnejšou hráčkou šampionátu stala Tesy Daňková. Dokonca medzi desiatimi hráčkami v dvoch tímoch All Stars sa objavili až štyri naše dievčatá. Piatej – Ninke Dzurovej – ušla nominácia o jediný bod.

 

ALL STARS M-SR

A-TÍM: Tesy Daňková, Radka Nigutová (obe CBK), Kristína Kuklová (Poprad), Emma Zuzana Havrikanič, Magdaléna Valová (obe Piešťany)

B-TÍM: Martinka Kreithová, Martinka Maliarová (obe CBK), Hana Dobošová (Piešťany), Ema Šoltésová (YA Košice), Martina Sagalincová (Poprad)

NAJUŽITOČNEJŠIA HRÁČKA M-SR

Tesy Daňková

NAJLEPŠIA STRELKYŇA M-SR

Kristína Kuklová (Poprad) – 81 bodov

NAJLEPŠIA STRELKYŇA TRESTNÝCH HODOV

Hana Dobošová (Piešťany)

CENA ÚTECHY

Tamarka Kostíková (CBK), Viktória Rösslerová (Piešťany)

NAJLEPŠIA HRÁČKA CBK

Ninka Dzurová

 

Veľmi sympatickým gestom sa blysli piešťanskí organizátori, keď vecnými darmi ocenili dve zranené hráčky cenou útechy. Keď sme už pri nich, tak musíme oceniť, že organizácie šampionátu sa zhostili na výbornú. Všetko od príchodu cez perfektnú stravu až po odchod fungovalo na jednotku.

Po slávnostnom vyhlásení bolo radosti až-až. Kým dievčatá si robili zábery s víťaznou trofejou, trénerka absolvovala letecký deň nad hlavami rodičov. Tí si tiež zaslúžia absolutórium. Neúnavne povzbudzovali svoje dievčatá a doslova ich hnali za úspechom. Nečudo, že sme počúvali hlasy o tom, ako ostatné kluby závidia CBK ich rodičovský fanklub. Taký vášnivý sa len tak nevidí.

Cesta domov bola radostná. Dievčatá sa s medailami hrdo promenádovali po vlaku, takže vzbudzovali záujem ostatných cestujúcich. A nielen vo vlaku. Rodičia totiž na autách zvládli cestu z Piešťan rýchlejšie ako výprava vo vlaku, takže na košickej stanici vítal vlak rodičovský fanklub so zborovým: Majstri! Majstri!

Ej, ale bola to krásna nedeľa!