You are currently viewing Výborný zápas osmičiek na palubovke favorita

Výborný zápas osmičiek na palubovke favorita

  • Post author:

Staršie mini odohrali dvojzápas na pôde úradujúcich majsteriek Slovenska Young Angels Košice. Favorit potvrdil papierové predpoklady a pripísal si dve víťazstvá.

V minulom ročníku sme s týmto súperom streli trikrát a na jeho palubovke i na majstrovstvách Slovenska v Žiline sme už v priebehu zápasu prehrávali rozdielom 50 bodov. Doma po zlepšenom výkone sme podľahli o 45 bodov. Súperky nás jasne valcovali, no v sobotňajšom prvom zápase ukázali naše dievčatá veľké zlepšenie. S domácimi hrali vyrovnanú partiu, polčas prehrali iba o bod. Hoci nakoniec podľahli anjelkám o deväť bodov, potešili dve vyhrané štvrtiny. O niečom podobnom sme donedávna mohli iba snívať. Dievčatá hrali bojovne, zlepšili obranu a niektoré prekvapili aj samé seba.

V druhom zápase sa pod výsledok podpísal aj úbytok fyzických síl. Keďže o výsledku bolo rozhodnuté, možnosť zahrať si dostali všetky hráčky z lavičky.

 

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 44:35 (23:22)

BODY CBK: Emmka Daňková 8/3 (1 trojka), Tami Juhászová 6, Saška Ruščáková 6, Tamarka Mantičová 5/2 (1 trojka), Barborka Bednárová 4/2, Viki Pulíková Hrehová 4, Sofi Korytková 2. TH: 18/5 – 15/7. ŠTVRTINY: 14:10, 9:12, 15:5, 6:8.

 

YOUNG ANGELS KOŠICE – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 60:13 (27:6)

BODY CBK: Sofi Korytková 4/2, Verinika Želinská 2, Barborka Bednárová 2/2, Tamarka Mantičová 2, Eli Petrová 2, Saška Ruščáková 1/1. TH: 10/2 – 12/5. ŠTVRTINY: 21:4, 6:2, 17:4, 16:3.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Som nesmierne šťastná, že som mohla byť takmer dve sezóny súčasťou basketbalového rozvoja detí. Ak sa mi podarilo čo i len v jednom dieťati vybudovať lásku k basketbalu, môj cieľ bol splnený. Všetkým deťom z kategórií mini a aj starším v klube CBK želám, aby sa ich sny stali skutočnosťou a nech ich zdravie sprevádza a zranenia obchádzajú.