You are currently viewing Vstup do šampionátu ako z veľkej knihy

Vstup do šampionátu ako z veľkej knihy

• Post author:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE–ŤAHANOVCE – YOUNG ANGELS KOŠICE 65:18 (28:7)

Netreba zdôrazňovať, aký dôležitý je vstup do turnaja. Tobôž na majstrovstvách Slovenska. Úvod zápasu košického derby nám vyšiel fantasticky. Terezka tromi košmi upokojila naše rady. Súperky zaznamenali prvý kôš až na konci prvej päťminútovky. V druhej štvrtine sme zvýšili úsilie a skóre rýchlo narastalo. Dievčatá hrali agresívne v obrane, čo potvrdili hlavne v treťom dejstve, keď súperkám nedovolili zaznamenať ani bod! V záverečnej štvrtine už poľavili v nasadení, no aj tú nakoniec vyhrali.

BODY CBK: Maťka Kreithová 15/1, Tesy Daňková 12/4, Laura Mrázová 12, Ninka Dzurová 7/1, Kvetka Bačová 5/1, Radka Nigutová 4, Janka Pavlíková 4, Ľubka Trusová 3/1, Tamarka Kostíková 2/2, Martinka Maliarová 1/1. Trestné hody: 11/25. Štvrtiny: 12:4, 16:3, 25:0, 12:11.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Vydaril sa nám vstup do turnaj. Zápas sme vyhrali vďaka výbornej obrane. Dievčatá bránili po celej palubovke a to bol základ k úspechu. Konečne bolo vidieť na našej strane aj pár rýchlych protiútokov. Boli sme aktívnejší v útoku a aj to zavážilo. Myslím si, že Laurika odohrala životný zápas. Splnilo sa presne to, čo jej vravím: keď sa chytíš v obrane, pôjde to aj v útoku. Na druhej strane, zo šestiek sme mohli pridať viac bodov.