You are currently viewing Víťazná derniéra našich najmenších

Víťazná derniéra našich najmenších

  • Post author:

Naše najmladšie dievčatá (roč. 2008, 2009 a mladšie) si vo štvrtok zmerali sily s MBK Ružomberok. Ružomberčankám tesne ušiel postup na majstrovstvá Slovenska U11 do Žiliny, kam sa na ich úkor kvalifikovala Banská Bystrica. Zohrať teda prípravný dvojzápas proti Liptáčkam nám prišiel vhod na ukončenie tejto sezóny.

MBK pricestoval do Košíc s početným kádrom, v ktorom sme narátali až 27 hráčok. Na lavičke ich koučovalo hviezdne duo – Iveta Bieliková (svojho času jedna z najlepších rozohrávačiek v Európe, držiteľka dvoch víťazstiev v Eurolige a 14 majstrovských titulov s Ružomberkom) a Jozef Smolek (bol pri najväčších úspechoch Ružomberka). „Sme veľmi radi, že sme si mohli zmerať sily s týmto súperom. Ružomberčanky prišli so širokým kádrom. Dvojzápas splnil svoj účel. S naším predvedeným výkonom som nebola najspokojnejšia, lebo dievčatá ma nepočúvali, čo majú robiť na palubovke, ale sa snažili, za čo majú môj obdiv, lebo v hale bolo neznesiteľne dusno,“ povedala trénerka CBK Miroslava Sýkorová.

Gro hosťujúceho tímu tvorili hráčky s ročníkom narodenia 2009. Mali aj niekoľko „osmičiek“, ktoré začali trénovať iba v septembri. V našom tíme chýbali zo stabilných hráčok Barborka Bednárová, Tamarka Juhászová a Karinka Orbánová, ktorá už prišla povzbudiť spoluhráčky bez sadrového závažia na ruke. V našom tíme teda boli dve „osmičky“ Emmka Daňková a Viki Očenášová. „Keďže sme mali oklieštený káder, v ktorom chýbali viaceré mladšie dievčatá, po dohode sme mohli striedať ľubovoľne. Hráčky som rotovala, aby si všetci zahrali do sýtosti,“ poznamenala trénerka CBK.

O čosi slabšiu minutáž mala tentoraz Emmka Daňková. V prvom zápase si zahrala viac, no v druhom vybehla na palubovku na menší časový úsek. Viac, ako na zakončenie, sa sústreďovala na tvorbu hry a prihrávky na voľné spoluhráčky. Aj preto prišlo k nezvyčajnej situácii, že v druhom zápase nezaznamenala ani kôš, čo v jej prípade je určitá anomália. „Snažila som sa skladať päťky tak, ako by mohli nastupovať v budúcej sezóne. Hlavne Tamarka a Eli hrali v odlišných päťkách, aby som zistila, či dokážu prevziať zodpovednosť za svoje päťky. Čiže, ako dokážu zahrať bez Emmky. V niektorých momentoch sa mi to páčilo veľmi, v niektorých som sa musela chytiť za hlavu. Tým, že bolo málo dievčat, bolo to na nich veľa. Už sa pýtali dole z palubovky, že nevládzu. Bolo veľmi dusno, mali toho dosť.“

Miroslavu Sýkorovú potešili viaceré hráčky. „Veľmi som bola spokojná s Veronikou Želinskou. V útoku ešte behá tam, kde nemá, no čo sa týka bojovnosti, veľmi ma potešila. Tamarka Mantičová začala viac prihrávať a začala hrať tak, ako si predstavujem. Eli sa nám trochu zrýchlila, ale musí pridať na bojovnosti. Pekné momenty mala Laurika. Emilly výborne bránila. Viki Hrehová Pulíková si výborne robila svoju robotu pod košom, veľmi dobre doskakovala. Všetky dievčatá majú svoje prednosti, no taktiež majú ešte veľmi veľa toho, čo majú doháňať,“ dodala Miroslava Sýkorová, ktorá ocenila oba prípravné stretnutia a privítala by aj častejšie podobnú konfrontáciu na tejto úrovni.

 

CBK MINIBUSEURÓPA KOŠICE – MBK RUŽOMBEROK 34:34 (28:18)

BODY CBK: Emmka Daňková 9/1, Emilly Kováčik 7/1,  Viki Očenášová 4, Eli Petrová 4, Sofi Túrocziová 4, Viki Hrehová Pulíková 4, Tamarka Mantičová 2. ŠTVRTINY: 12:4, 16:14, 4:10, 2:6. TH: 12/2 – 4/0.

 

CBK MINIBUSEURÓPA KOŠICE – MBK RUŽOMBEROK 41:11 (15:9)

BODY CBK: Eli Petrová 10, Viki Hrehová Pulíková 8, Tamarka Mantičová 7/1, Saška Ruščáková 6, Veronika Želinská 4, Emilly Kováčik 4, Laura Mazáková 2. ŠTVRTINY: 7:2, 8:7, 16:2, 10:0. TH: 5/1 – 6/3.