You are currently viewing V odvete proti lídrovi veľký progres

V odvete proti lídrovi veľký progres

  • Post author:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – YOUNG ANGELS YELLOW 20:65 (16:37)

Vo štvrtok sme odohrali ďalší ligový duel v kategórii mladšie mini 2008. V mestskom derby sme privítali suverénneho lídra na východe Young Angels Košice Yellow. V prvom zápase koncom januára sme na palubovke YA prehrávali už v priebehu zápasu o päťdesiat bodov, takže nakoniec sa zapísal výsledok 4:54 a skóre sa už ďalej nerátalo. Hoci súperky aj v odvete jasne dominovali, bol to už oveľa vyrovnanejší zápas. Dokonca výsledný rozdiel bol pod 50 bodov a to sa anjelkám stalo po prvý raz v sezóne.

V januári nemohla hrať Emmka Daňková a vo štvrtok sa ukázalo, aká je dôležitá pre družstvo. Bojovnosťou sa však pridali aj ostatné. Škoda, že chýbali Sofinka Túrocziová a Barborka Bednárová. V tíme sme síce mali iba dve „osmičky“ a aj výšková prevaha bola jasne na strane súperiek, no dievčatá ukázali veľkú bojovnosť a od predchádzajúceho vzájomného zápasu i progres, takže hoci na súperky nestačili, zaslúžia si veľkú pochvalu.

 

BODY CBK: Emmka Daňková 12/6, Saška Ruščáková 3/1, Emilly Kováčik 3/1, Tamarka Mantičová 1/1, Tami Juhászová 1/1. TH: 18/10 – 14/7. ŠTVRTINY: 12:14, 4:23, 4:17, 0:11.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Dievčatá boli super. Bolo vidieť, že technicky ešte zaostávali za súperkami, ale teší ma, že už sa viac vidia na palubovke a viaceré dievčatá sa už aj zapájajú do spolupráce. Páčilo sa mi, že do hry dali tradičné srdiečko a bojovnosť. Som naozaj veľmi spokojná. Veľmi nám chýbali dve dievčatá. Barborka by nám pomohla hlavne v obrane v druhej päťke a rovnako tak Sofinka pri prenášaní lôpt. Musela som poprehadzovať päťky. Niektoré dievčatá spolu ešte nikdy nehrali. Treba však skúšať rôzne alternatívy. Dievčatá však zabojovali aj za ne. Hrali super, od posledného vzájomného stretnutia ukázali pokrok a z toho mám najväčšiu radosť. Nie je totiž prehra ako prehra. Teší ma, že sa deti snažili ukázať všetko, čo sa naučili. Napríklad Saška išla neskutočne hore. A pritom začala s basketbalom iba od septembra. Je tam však množstvo iných detailov počas zápasu, ktoré si rodičia neuvedomia, no my si ich všímame – dievčatá sa vytáčajú na kôš, keď dostanú loptu, menej driblujú chrbtom ku košu a podobne.“