You are currently viewing V mestskom derby jasné víťazstvá

V mestskom derby jasné víťazstvá

• Post author:

V sobotu bol na programe ligový dvojzápas žiačok 2009 a mladšie, ktoré naše dievčatá bez problémov zvládli a proti mestskému rivalovi si zaknihovali dve víťazstvá.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 55:16 (24:2)

Stretnutie malo netradičný úvod, keďže až do polovici 4. minúty svietil na tabuli stav 0:0. Potom sa úspešným trestným hodom prezentovala hosťujúca Pomothyová. Prvý kôš z hry padol až v 5. minúte, keď sa presadila domáca Alex Czakoová a otočila stav zápasu na 2:1. Keďže sme zahodili množstvo pokusov spod koša, po prvej štvrtine bol stav pomerne vyrovnaný 5:2. V ďalších dvoch štvrtinách sa už naše dievčatá rozstrieľali a naopak, vďaka dobrej obrane nedovolili hosťujúcim hráčkam zaznamenať ani jeden koš. Súperky strelili prvý kôš z hry až 6:30 min. pred koncom stretnutia. To však už bolo rozhodnuté o osude zápasu.

CBK: Mantičová 13/1, Perekstová 12, Czakoová 8, Kováčik 7/3, Pulíková-Hrehová 6, Ruščáková 4/1, Želinská 2/2, Mazáková 2, Orbánová 1/1, Petrová. NAJVIAC BODOV YA: Sabová 5/1, Hudáková 4.

TH: 16/7 – 10/4. ŠTVRTINY: 5:2, 19:0, 17:0, 14:14.

CBK KOŠICE – YOUNG ANGELS KOŠICE 71:22 (31:14)

Aj druhý zápas začali lepšie súperky, ktoré premenili hneď prvý útok. I v tomto prípade sa však z vedenia tešili iba krátko, lebo nasledoval náš strelecký uragán. Utrhla sa najmä Veronika Želinská, ktorá v prvej štvrtine zaznamenala 8 bodov. Druhá štvrtina nám síce nevyšla, keďže sme ju prehrali, no v tretej časti hry sme súperovi znova nedovolili ani raz skórovať. Dievčatá už boli presnejšie v koncovke a v poslednej štvrtine opäť zveľadili náskok. Až tri mali na svojom konte dvojciferný počet bodov.

CBK: Kováčik 16, Czakoová 14, Mantičová 12, Želinská 8, Pulíková-Hrehová 8, Perekstová 4, Mazáková 3/1, Ruščáková 2, Petrová 2, Demjanovičová. NAJVIAC BODOV YA: Grelová 6/4, Hudáková 4, Pomothyová 4. TH: 3/1 – 16/6. ŠTVRTINY: 26:4, 5:10, 22:0, 18:8.