You are currently viewing JUNIORSKY U23 a U19: V oklieštenej zostave finiš nestačil, na druhý deň rozhodli hneď na úvod

Prvá liga žien, mladých žien U23 a junioriek U19 pokračovala ďalšími stretnutiami. Naše dievčatá sa predstavili na domácej palubovke. Náročnejší duel bol najmä ten sobotňajší o 14.00 hod., pretože sme nemohli nastúpiť v plnej sile, keďže večer o 18.00 nás čakal extraligový duel v Šaci. Kvarteto Liašenková, Drimáková, Čatlošová a Sunitrová sa po prvoligovom zápase presunulo aj na večerný extraligový zápas. Navyše naše extraligové družstvo naďalej kvária zranenia a choroby. Cez víkend pre ne chýbali Naty Tomajková, Lucka Škvareková a Mici Krištofová. Pod liekmi hrala Laurika Mrázová, celkom fit nebola ani Ninka Dzurová. Na víkend nebola k dispizícii Radka Nigutová, ktorá mala stužkovú. Aby toho nebolo málo, do kádra U23 nemohla trénerka Vladimíra Daňková povolať ani kadetky, lebo Emka Daňková, Oli Medvecová i Sofi Korytková sú zranené.

CBK KOŠICE U23 – YOUNG ANGELS KOŠICE U19 62:66 (18:31)

CBK: Liašenková 14 (2 trojky), Drimáková 14/4, Bačová 12/1 (3 trojky), Čatlošová 9 (1 trojka), Repková 7/1 (2 trojky), Sunitrová 2, Dzurová 2, Kostíková 2, Spišáková. NAJVIAC BODOV YA: Mandelíková 20/4. TH: 6/11 – 10/22. TROJKY: 8/19 – 4/21. FAULY: 19 – 14. ŠTVRTINY: 6:19, 12:12, 20:20, 24:15.

CBK KOŠICE U23 – BAM POPRAD U23 66:48 (34:23)

CBK: Liašenková 13/2 (3 trojky), Zahornacká 13/2 (1 trojka), Bačová 8, Sunitrová 8 (2 trojky), Čatlošová 7/1, Kmetoniová 6, Drimáková 4, Dzurová 4, Mrázová 3 (1 trojka), Spišáková, Kostíková, Repková. NAJVIAC BODOV BAM: Rothová 20/2 (4 trojky). TH: 5/12 – 8/17. TROJKY: 7/28 – 8/23. FAULY: 16 – 12. ŠTVRTINY: 25:6, 9:17, 18:11, 14:14.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „V sobotňajšom stretnutí sme neboli kompletné, lebo večer sme hrali aj extraligový zápas. V prvom polčase to bol z našej strany dosť odovzdaný výkon. V druhom polčase sme sa trochu prebrali a postupne sme začali sťahovať náskok súperiek. Dokonca sme sa priblížili na rozdiel jedného bodu, no nakoniec náš finiš nestačil a podľahli sme Young Angels o štyri body. Proti Popradu sme už nastúpili v silnejšom zložení a o osude stretnutia sme rozhodli hneď na začiatku, keď sme prvú štvrtinu vyhrali o 19 bodov. V stretnutí sme zvíťazili hlavne vďaka dobrej obrane.”