You are currently viewing KADETKY U17: Najprv stovka, potom cenný triumf pod Tatrami

KADETKY U17: Najprv stovka, potom cenný triumf pod Tatrami

  • Post author:

Kadetky CBK Košice si po víkende výrazne vylepšili pozíciu v skupine východ, keď si zaknihovali dve víťazstvá. Po vcelku očakávanom na Gemeri sa dievčatá blysli veľmi cenným víťazstvom i pod Tatrami.

ŽBK ROŽŇAVA – CBK KOŠICE 61:102 (26:56)

CBK: Czakóová 16 (13 doskokov), Perekstová 16/2 (8 doskokov), Daňková 15/1 (8 asistencií), Lukčová 14, Matiová 12/3 (1 trojka), Medvecová 8/4 (5 asistencií), Korytková 8/1 (1 trojka), Szabóová 6, Kubíková 3/1, Pulíková Hrehová 2 (6 doskokov), Očenášová 2. ŠTVRTINY: 13:28, 13:28, 25:23, 10:23.

BAM POPRAD – CBK KOŠICE 50:70 (22:28)

NAJVIAC BODOV BAM: Marušáková 12. CBK: Medvecová 16/6 (4 asistencie), Lukčová 15/1, Daňková 11/2 (1 trojka, 4 asistencie), Korytková 9/1, Spišáková 8/2 (7 doskokov, 4 asistencie), Czakóová 7/1 (24 doskokov!), Kuľhová 4/2, Pulíková Hrehová, Perekstová, Matiová, Szabóová. ŠTVRTINY: 7:21, 15:7, 16:27, 12:15.

„V Rožňave sme chceli potvrdiť rolu favorita. Do stretnutia sme vstupovali s jasným imperatívom víťazstva. Nemôžem sa však ubrániť dojmu, že dievčatá podceňujú takéto zápasy a potom sa nám to môže vypomstiť. Nastúpili uvoľnene, neboli v bojovnom móde, čo ma trochu zarmútilo,” vrátila sa k prvému stretnutiu trénerka CBK Zuzana Škvareková, ktorá ani neskrývala, že na svoje zverenkyne sa i trochu hnevala a musela aj zvýšiť hlas, čo u nej nie je zvykom v podobných situáciách. Dievčatá si zobrali tieto slová k srdcu a v druhom polčase zlepšili hru v obrane. „Trochu to už bolo lepšie z našej strany, ale dostať 60 bodov od takéhoto súpera je veľmi veľa,” poznamenala. Určite zaujalo, že proti Rožňave až päť dievčat malo na svojom konte dvojciferný počet bodov a do streleckej listiny sa napokon zapísali všetky.

Kým sobotňajší duel s jasným priebehom hodnotila trénerka CBK cez dosť kritickú optiku, nedeľňajší súboj bol pohladením trénerskej duše. „Zostala som veľmi, veľmi milo prekvapená. Dievčatá pochopili, čo od nich chcem. Na slovo počúvali, čo som im povedala. Sama som zostala zaskočená, ako išli do zápasu bojovne naladené a s víťaznou mentalitou. A na palubovke to bolo aj zreteľne badať. V porovnaní so sobotňajším zápasom bol vidieť absolútnu rozdiel v prístupe k stretnutiu. Z našej strany to bolo oveľa basketbalovejšie a pomaličky sa dostávame do fáz, aké od dievčat požadujem. Presne takúto predstavu mám o našej hre i prístupe k povinnostiam. Samozrejme, nájdu sa chybičky i menšie splašenia, čo je normálne u tejto vekovej kategórii, ale v globále som s naším výkonom bola spokojná.” 

Kým v Rožňave sa do streleckej listiny zapísalo všetkých 11 dievčat, v Poprade zabodovalo iba sedem hráčok. „V Rožňave som chcela, aby si zahrali všetky a skúšali si veci, ktoré nacvičujeme na tréningu. Naopak, v Poprade som operovala hlavne s týmito siedmimi dievčatami. Po dlhšom čase nastúpila po chorobe Saška Spišáková, ktorá v Rožňave nehrala. Po jej príchode bolo cítiť, že dievčatá si aj viac verili na palubovke. Chceli sme vyhrať toto stretnutie, a keďže im hra išla, darilo sa im pod oboma košmi, nechcela som do stretnutia veľmi vstupovať ďalšími striedaniami.”

Pri pohľade na štatistické ukazovatele z Popradu, okamžite udrie do očí neskutočných 24 doskokov Alex Czakóvej. Pri urastených a dobre stavaných súperkách je to famózne číslo. Zaujala však aj úspešnosť streľby z trestných hodov. Už dávno sme v tomto družstve nezaznamenali v zápase až 75-percentnú úspešnosť šestiek (15/20). Len pre porovnanie, v Rožňave bola 52-percentná (12/23). „To bola tiež jedna z vecí, ktoré ma veľmi milo prekvapili. Trochu horšie to bolo so streľbou spod koša a z vyložených streleckých pozícií, ale šestky nám celkom išli,” dodala Zuzana Škvareková.