You are currently viewing U12: Naše nádeje čaká medzinárodná konfrontácia na Easter Tournament v Ostrave

U12: Naše nádeje čaká medzinárodná konfrontácia na Easter Tournament v Ostrave

  • Post author:

V Ostrave sa uskutoční už 28. ročník obľúbeného mládežníckeho basketbalového turnaja Easter Tournament 2024. Na tradičnom veľkonočnom podujatí nebude chýbať ani zástupca CBK Košice. Na výborne zorganizovanom podujatí sme štartovali aj v uplynulých rokoch. Tentoraz sa v treťom najväčšom českom meste predstaví kategória do 12 rokov.

„Rozhodli sme sa pre túto kategóriu, hoci so sebou berieme len dve hráčky s ročníkom narodenia 2012. Všetky ostatné sú mladšie. Spolu máme vo výbere 14 dievčat. Určite tam odohráme náročné zápasy, ktoré budú výbornou previerkou v príprave na majstrovstvá Slovenska kategórie U11. Aj s týmto zámerom sme sa prihlásili do vyššej kategórie. Potrebujeme ťažké merania síl, ktoré nás dostatočne preveria po všetkých stránkach,” povedala trénerka CBK U12 Miroslava Sýkorová.

V metropole Moravsko-sliezkeho kraja sa predstaví spolu 116 tímov zo siedmich krajín (Slovensko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Slovinsko, Ukrajina, Česko) v 12 kategóriách (chlapci U10+U11, U12, U13, U14, U15, U17, dievčatá U11, U12, U13, U14, U15, U17+U19).

„Tešíme sa na konfrontáciu s viacerými hernými štýlmi. Vo svojej kategórii sa stretneme s dvoma nemeckými družstvami a taktiež so súpermi z Česka, Maďarska a Slovenska. Neočakávame nejaké popredné umiestnenie. Dôležité je pre nás to, aby sme si poriadne a s chuťou zahrali. Nám hrá do kariet práve fakt, že kategória U12 sa na turnaji hrá na malé koše, ktoré sú u nás na Slovensku len v kategórií U11 a v mikrolige,” dodala Miroslava Sýkorová.

NOMINÁCIA CBK:

Kristína Ondrovičová, Stela Krčíková, Emma Frankovič, Sofia Hegedüšová, Tereza Ritochová, Rebeka Onušková, Lea Gallová, Eliška Vargová, Gréta Šutý, Amélia Bardelčíková, Stella Sýkorová, Nela Frankovič, Dajana Jánošová, Ingrid Bodnárová

PROGRAM CBK:

28. 3. – 15.00: CBK Košice – Kiss Lenke Kosárlabda Suli Budapešť (Maď.)

29. 3. – 12.00: Alba Berlín (Nem.) – CBK Košice

30. 3. – 10.30: CBK Košice – SBŠ Ostrava (ČR)

         16.30: BK AŠK Lokomotíva Sereď – CBK Košice

31. 3. – 9.00: CBK Košice – Berliner basketball Verband (Nem.)