You are currently viewing U12: Na Easter Tournament 2024 vysoká škola basketbalu

U12: Na Easter Tournament 2024 vysoká škola basketbalu

  • Post author:

Naše nádeje do 12 rokov sa predstavili na veľkonočnom basketbalovom turnaji v Ostrave – Easter Tournament 2024. Trénerka CBK Miroslava Sýkorová mala k dispozícii 14 dievčat, no len dve s ročníkom narodenia 2012, pre ktoré bola táto kategória určená. Ostatné dievčatá boli mladšie. Žlto-čierne teda prišli do Ostravy s jednoznačne najmladším a výškovo najmenším družstvom.

„V minulom roku sme na turnaji hrali rovnako kategóriu dievčat ročníka narodenia 2012. Všetky zápasy, okrem zápasu s maďarským družstvom, skočili vtedy tesným rozdielom. Tak sme sa tento rok rozhodli opäť pre kategóriu U12. Vedeli sme, že víťazstvá očakávať s mladšími dievčatami nemôžeme, ale čakali sme určite vyrovnanejšie výsledky. Aj napriek vysokánskym prehrám som rada, že sme sa prihlásili do tejto kategórie. Veľa sme sa naučili. Videli sme, aký rýchly a dravý basketbal sa hrá za hranicami Slovenska. A zistili sme ako baby zvládajú stres. Ktorá dokáže zabrať, ktorá sa naopak položí a ktorá bude mentálnym ťahúňom družstva. Vieme, aké veci dotrénovať a kam smerovať. Čomu sa na tréningu venovať menej a čomu venovať zvýšenú pozornosť,” uviedla Miroslava Sýkorová.

CBK Košice – Kiss Lenke Kosárlabda Suli Budapešť (Maď.) 5:50

V prvý deň sme hrali s maďarským družstvom Kiss Lenke Kosárlabda. Naše dievčatá ostali zostali podľa trénerky v šoku zo zdvojovania a zadebnenia šestky. Basketbalovo neboli horšie. V hre jedna na jednu sa dokázali zakaždým presadiť sa cez súperku. „Keď sme však prekonali jednu hráčku, čakali nás ďalšie dve. Maďarské družstvo bránilo tak, že tri hráčky stáli s rukami hore vo vymedzenom území šestky. Za našimi dievčatami nemali ani snahu vychádzať von a brániť za trojkový oblúk. Z tohto bránenia síce pramenili voľné strely za tri body, ale keďže naše dievčatá ešte trojky nestrieľajú, tak tieto pokusy končili mimo koša. Maďarky tieto situácie využívali na rýchle protiútoky, ktorým sme my nevedeli zabrániť.”

Alba Berlín (Nem.) – CBK Košice 58:6

V druhý hrací deň sme druhý zápas na podujatí hrali s víťazom turnaja Alba Berlín. Alba disponovala vysokánskymi hráčkami, ktoré boli dravé, rýchle i technické. „Od začiatku zápasu sme sa len prizerali ako sa má basketbal hrať. Celkovo sme boli najviac udriblované družstvo celého turnaja s najmenším pohybom. Albe lopta lietala, nebol tam zbytočný dribling, hralo sa agresívne v obrane a rýchlo v útoku.”

CBK Košice – SBŠ Ostrava (ČR) 36:66

BK AŠK Lokomotíva Sereď – CBK Košice 57:16

Dievčatá zničené dvoma vysokánskymi prehrami čakali tretí deň dva zápasy. Prvý duel s Ostravou sme boli vyrovnaným súperom do prestávky. „Kým sme hrali rýchlo v útoku, dokázali sme sa presadzovať a uhrať krásny polčasový výsledok 26:30. Potom ale prišiel druhý polčas, v ktorom sme jednoducho vypli. Dievčatá sa opäť išli udriblovať k smrti a nič nepomáhalo. Škoda tohto zápasu, lebo sme mohli byť určite vyrovnanejším súperom, keby sme sa dokázali sústrediť na hru a nie na rozhodnutia rozhodcov.”

Druhý súboj v tento deň sme odohrali proti Seredi, ktorá skončila na 2. mieste. Napriek stavu, ktorý svietil na výsledkovej tabuli, to bol pre nás určite lepší zápas. „Hralo sa viac jedna na jedna a súper nezdvojoval ani nezadebňoval šestku, čo bolo pre naše dievčatá určite lepšie. Bolo však na nich vidieť, že už toho majú dosť. S týmto súperom by bol určite zaujímavý zápas, keby sme si s ním zmerali sily aj s našimi dievčatami, ktoré hrajú za kategóriu U12.”

CBK Košice – Berliner basketball Verband (Nem.) 17:62

Posledný deň sme hrali s Berlinerom, ktorý nakoniec skončil na treťom mieste. „Konečne sme mali proti sebe výškovo porovnateľné družstvo. Agresivitou, rýchlosťou a technikou sme sa ale rovnať nemohli. Aj posledný zápas pre nás teda dopadol prehrou, a tak sme skočili na turnaji na poslednom mieste. Táto skutočnosť nás však neodrádza. Teší ma, že niektoré baby samé zhodnotili, že sa musia zlepšiť. Čo je pre mňa určite veľké plus do ich ďalšieho pôsobenia. Mali sme na turnaji aj veľmi pekné momenty, keď som dievčatám zatlieskala. Treba si z tohto turnaja vziať to pozitívne a to negatívne hodiť za hlavu. Makať na tréningoch naplno a nemyslieť si o sebe, že už všetko viem. Dať do zápasu srdiečko i kolektívneho ducha a všetko bude OK. Tento víkend nás čaká dvojzápas v kategórií U12, tak dúfam, že baby predvedú čo dokážu,” povedal Miroslava Sýkorová.

Fotogaléria