You are currently viewing TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.).  Výborná prehra po katastrofálnom výkone

TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.). Výborná prehra po katastrofálnom výkone

DRUHÝ ZÁPAS:

MBK STARÁ TURÁ – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 53:49 (29:19)

V druhom zápase na turnaji v Starej Turej sme nestačili na domáci celok. V dobrom zápase sme doplatili na množstvo zahodených šancí spod koša a tradične nepremenené trestné hody. Bola to však veľmi poučná prehra. V prvom zápase bola kapitánkou tímu Emilly Kováčik, no v druhom stretnutí tréner aj vďaka výkonu v prvom zápase zvolil do tejto funkcie premiérovo Sašku Ruščákovú. V treťom zápase povedie náš tím kapitánka Tamarka Juhászová.

Mali sme katastrofálny vstup do zápasu. Kým my sme zahadzovali aj najvyloženejšie šance a nepremenili sme všetky štyri šestky, domáce premenili štyri z piatich šestiek a preto sa rýchlo ujali vedenia 8:0. My sme po prvý raz skórovali až v polovici štvrtiny! Nakoniec aj napriek otrasnému zakončeniu sme štvrtinu prehrali iba o bod. Zlomovým momentom zápasu bola druhá štvrtina. V jej úvode sme trojkou Emilly Kováčik otočili z 12:11 na 12:14, no potom nasledoval domáci uragán. Kopili sme jednu chybu za druhou, zlyhávala nám rozohrávka a k zakončeniu sme sa tak ani poriadne nedostali. Nečudo, že z 12:14 bolo razom 24:14! Zaujímavosťou bolo, že všetkých osem bodov CBK v tejto štvrtine zaznamenala Emilly Kováčik! Do tretej štvrtiny tréner Dirga zmenil prvú päťku. Sašku i veľkú Tamarku ušetril do poslednej štvrtiny. Paradoxne, aj oslabená prvá päťka vyhrala tretiu časť hry a pred štvrtým dejstvom sme strácali osem bodov. Zapli sme na vyššie obrátky, spod koša sa oveľa viac začala presadzovať Tamarka Juhászová (10 bodov), a keď Emilly upravila na 51:49, schyľovalo sa k dráme. Nakoniec sme však koncovku nezvládli a prehrali sme o štyri body.

CBK: Tamarka Juhászová 14, Emilly Kováčik 10 (2 trojky), Tamarka Mantičová 7 (1 trojka), Viki Perekstová 8/2, Saška Ruščáková 5/1, Laura Mazáková 4, Sofi Túrocziová 2, Viki Pulíková Hrehová 1/1. TH: 4/16 – 8/25. TROJKY: 3 – 3. ŠTVRTINY: 12:11, 17:8, 12:14, 12:16.

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „Výsledok je fantastický, ale hra bola otrasná. Som rád, že sme štartovali na tomto turnaji, lebo sme videli, proti komu môžeme nastúpiť na majstrovstvách Slovenska a aký systém na súpera vymyslieť. Stretnutie ma presvedčilo v tom, že nad týmto súperom môžeme vyhrať. Musíme sa však zlepšiť hlavne v podkošovej činnosti a v rýchlosti vedenia lopty. Súper bol vo všetkých činnostiach pred nami o tri sekundy skôr. Chcem poďakovať dievčatám, všetky bojovali, ako keby išlo o majstra Slovenska. Som presvedčený, že sa proti tomuto súperovi stretneme vo finále domáceho šampionátu.