You are currently viewing TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.)  – PRVÝ ZÁPAS:

TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.) – PRVÝ ZÁPAS:

• Post author:

BK KLOKANI IVANKA PRI BRATISLAVE – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 27:53 (17:27)

Dievčatám CBK Košice vyšiel výborne vstup do turnaja starších mini v Starej Turej. V úvodnom zápase zdolali Ivanku pri Dunaji 53:27 najmä po zlepšenej hre po prestávke.

Hneď po vyhranom rozskoku veľkej Tamarky unikla Saška a po dvoch sekundách otvorila skóre. Súperky hneď z protiútoku vyrovnali, ale to bolo na dlhých šesť minút všetko z ich strany. Za ten čas sme po 11-bodovej šnúre viedli 13:2. Prvú štvrtinu sme nakoniec vyhrali s prehľadom 17:4 aj napriek tragickému hádzaniu trestných hodov. Z deviatich šestiek sme premenili jedinú… V druhej štvrtine sa oba tímy naťahovali v skóre, no súperkám výrazne pomohli dve trojky k tomu, aby ju vyhrali 13:10. V našom tíme sa tedy dvoma košmi v rade blysla Veve Želinská.

Do druhého polčasu urobil tréner Dirga jeden taktický manéver, keď  do tretej štvrtiny nešla do základu Tamarka Juhászová, ale Viki Puliková Hrehová. Posilnil tak druhú päťku. Keďže tréner súperiek v snahe eliminovať našu prvú päťku posunul z druhej päťky do prvej  jednu dobrú hráčku, zároveň tým oslabil druhú päťku. Výsledkom toho bola skutočnosť, že sme vyhrali obe štvrtiny. V tretej si dve minúty slávy užila Viki Pulíková Hrehová, ktorá dala tri koše po sebe. Na strelecky úspešnú prvú štvrtinu (8 bodov) nadviazala aj malá Tamarka, ktorá sa zaskevala aj trojkou. V tretej časti hry sme súperovi dovolili streliť jediný bod za premenenú šestku! Vo štvrtom dejstve sa strelecky výrazne presadila Eli Petrová, ktorá bola odvážnejšia v prienikoch a zaznamenala osem bodov. Všetky naše hráčky odohrali výborný zápas, no absolutórium si vyslúžila Saška Ruščáková. Odviedla kusisko čiernej roboty, keď v oboch štvrtinách eliminovala najlepšiu hráčku súpera, nedovolila jej takmer nič a navyše sama bola nebezpečná pod košom Ivanky.

CBK: Tamarka Mantičová 13 (1 trojka), Eli Petrová 8, Tamarka Juhászová 7/1, Viki Pulikévá Hrehová 6, Saška Ruščáková 5/1, Emilly Kováčik 4/2, Veve Želinská 4, Karinka Orbánová 2, Alex Czakóová 2, Laurika Mazáková 2 (Sofi Túrocziová, Bibi a Hanka Klasovské, Viki Perekstová). TH: 6/10 – 4/15.