You are currently viewing TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.) –  Bronz na cestu domov

TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.) – Bronz na cestu domov

ŠTVRTÝ ZÁPAS:

PIEŠŤANSKÉ ČAJOČKY – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 25:57 (10:41)

V záverečný deň turnaja v Starej Turej sme porazili Piešťany 57:25. Naše dievčatá si po zápase prevzali bronzové medaily a trofej. Za najlepšiu hráčku družstva vyhlásili Sašku Ruščákovú. Najmenšia hráčka tímu Bibka Klasovská zasa prevzala pre družstvo krabicu „hadíkov“. Na cestu do vlaku príde takáto sladkosť určite vhod.

V zápase dostali prednosť viaceré hráčky, ktoré hrávajú menej. Mohli si do sýtosti zahrať. Škoda, že ani jeden z množstva pokusov nevyšiel Hanke Klasovskej, ktorá tak zostala jedinou našou hráčkou bez bodového zápisu. Nevadí, vyjde to nabudúce. Po prvej štvrtine sme síce prehrávali, no v druhej nastúpila naša prvá päťka a súperovi sme dovolili jediný kôš zo šestky. Keď k tomu prirátame, že Saška znovu naštartovala svoj „kalašnikov“ skóre sa rýchlo zmenilo. Kým v predchádzajúcom zápase zaznamenala 19 bodov za dve štvrtiny, teraz jej stačila jediná. Naše mladé desiatky doplnené ďalšími hráčkami si tak po dohode mohli zahrať až v troch štvrtinách, čo im určite prospelo.

CBK: Saška Ruščáková 19 (1 trojka), Sofi Túrocziová 6, Viki Perekstová 6/2, Tamarka Juhászová 6, Tamarka Mantičová 6, Bibka Klasovská 4, Karinka Orbánová 4, Laura Mazáková 3 (trojka), Emilly Kováčik 3 (trojka). TH: 2/5 – 5/8. TROJKY: 2 – 3. ŠTVRTINY: 9:6, 1:35, 10:4, 5:12.

MIROSLAVA KRIŠTOFOVÁ (trénerka CBK): „Priestor vo väčšej miere dostali mladšie hráčky, ktoré doteraz nedostávali toľko príležitostí. Mohli si s chuťou zahrať. V druhej štvrtine sme si vypracovali väčší náskok, takže si mohli hrať bez väčšieho tlaku. Aj napriek množstvu nepremenených šancí spod koša, naše mladé hráčky bojovali a nakoniec aj zaznamenali zopár bodov. Milo ma prekvapila Sofi Túrocziová, ktorá pri zakončovaní použila i ľavú ruku. Všetky dievčatá musím pochváliť za bojovnosť. Vieme, že sa máme ešte v čom zlepšovať. Tento turnaj nám veľmi dobre poslúžil na odstránenie nedostatkov. Na tie sa zameriame pri tréningoch.