You are currently viewing TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.).  Ani Saškina paľba nestačila na víťazstvo

TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.). Ani Saškina paľba nestačila na víťazstvo

• Post author:

TRETÍ ZÁPAS:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BK LOKOMOTÍVA SEREĎ 44:45 (26:21)

Tretí zápas v Starej Turej sa takmer podobal ako vajce vajcu tomu druhému. Pravda, ak hovoríme o množstve zahodených pokusov spod koša a hádzaní trestných hodov. Po prvej, druhej i tretej štvrtine sme viedli, no posledné dejstvo nám vôbec nevyšlo.

Hoci sme na začiatku rýchlo prehrávali 0:4, vďaka Saške Ruščákovej sme rýchlo vyrovnali a naťahovali sa so súperom o každý bod. Nakoniec sme misky váh naklonili na svoju stranu. V druhej štvrtine sme svoj náskok ešte zúročili a na polčasovú prestávku sme išli s päťbodovým náskokom. Tretie dejstvo sa premenilo na šou Sašky Ruščákovej, ktorá zaznamenala všetkých 12 bodov CBK. Veľkú zásluhu na nich mala i malá Tamarka, ktorá ju perfektnými prihrávkami vyzvala ku skórovaniu. Saška napokon zaznamenala takmer polovicu bodov nášho družstva. Štvorbodový náskok nám pred poslednou štvrtinou dlho nevydržal. Postupne sme ho stratili a na súpera sme už mali dvojbodové manko (40:42). Eli potom trojkou naklonila misky váh na našu stranu, no súper premenenou jednou šestkou a dvojbodovým pokusom znova odskočil na rozdiel dvoch bodov (43:45). V samom závere hádzala Emilly tri trestné hody, z ktorých však premenila len jeden. Keďže sme následne nezvládli ani koncovku stretnutia, zápas sme prehrali o jediný bod.

CBK: Saška Ruščáková 19/3, Tamarka Juhászová 8, Tamarka Mantičová 7/1, Viki Perekstová 4, Eli Petrová 3 (1 trojka), Emilly Kováčik 3/1, Alex Czákóová 2, Viki Pulíková Hrehová 2. TH: 5/17 – 5/14. TROJKY: 1 – 1. ŠTVRTINY: 16:14, 10:7, 12:13, 6:11.

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „Po dvoch ťažkých zápasoch sme duel so Sereďou mali suverénne vyhrať. Žiaľ, dievčatám sa tak nedarila hra, že neboli schopné premeniť spod koša aj najvyloženejšie šance. Znova nám nevychádzali trestné hody. Očakával som oveľa viac bodov od pivotiek. Nechápem, ako nevieme zvládnuť jednoduché zakončenie spod koša. Naopak, súper využil takmer všetky šance z protiútokov. Napriek tomu, že sme prehrali o bod, nepokladám tento zápas za ťažiskový v súvislosti s účasťou na majstrovstvách Slovenska. Sereď mala na jednej strane dobre urastené hráčky a na druhej strane zasa veľmi pohyblivé malé hráčky. Neviem, či na našich hráčkach bola cítiť únava, ale podali veľmi zlý výkon. S takýmto prístupom na šampionáte neuspejeme.