You are currently viewing Trojica opôr k Young Angels!

Trojica opôr k Young Angels!

  • Post author:

Trojica hráčok CBK Minibuseuropa Košice-Ťahanovce kategórie 2005 Tesy Daňková, Ninka Dzurová a Radka Nigutová sa v týchto dňoch pripojila k tímu Young Angels Academy Košice.

Priaznivci CBK určite zbystrili pozornosť, no nemusia sa obávať oslabenia nášho úspešného majstrovského družstva. Ide  totiž iba o výpomoc medzi klubmi na medzinárodnej scéne, ktorá sa týka European Girls Basketball League (EGBL). Ide už o 20. ročník tejto dievčenskej súťaže, v ktorej si kluby z 15 krajín zmerajú sily v štyroch kategóriách – U13, U14, U16 a U18.

Tri naše dievčatá posilnia Young Angels Academy v kategórii U14 už počas tohto víkendu v estónskom meste Kuremaa (8.-11. 11.). V „našej“ kategórii je prihlásených 16 tímov, ktorých rozdelili do štyroch skupín. Košičanky sa v B-skupine stretnú s tromi pobaltskými družstvami – Liepajou, Rigou (obe Lotyšsko) a Tallinnom (Estónsko) – počas troch turnajov. Okrem spomínaného víkendového, ich čakajú ešte dva  – v českých Litoměřiciach (7.-10. 2. 2019) a estónskom Tallinne (28.-31. 3. 2019). Ak by Košičanky postúpili na finálový turnaj, tak ten je na programe znova v mestečku Kuremaa v termíne 16.-19. 5. 2019.

„Po májových majstrovstvách Slovenska v Poprade nás oslovil tréner Young Angels Tomáš Drankaľuk. Vysvetlil nám, že Young Angels zvažujú účasť v EGBL, ale uvedomujú si, že ich sila v kategórii U14 nie je dostatočná, tak sa nás spýtal, či by sme boli ochotní vypomôcť im tromi hráčky na tieto turnaje. Vyžiadali si vyslovene spomínané tri dievčatá,“ vysvetlila šéfka nášho klubu a zároveň trénerka Vladimíra Daňková.

Pochopiteľne, najdôležitejšie slovo mali rodičia a až po rozhovore s nimi padol výsledný verdikt. „V tomto smere sme mali jasno. Ak rodičia vydajú súhlasné stanovisko, my ako klub budeme samozrejme za.“

Dievčatá sa trochu báli, trochu sa aj tešili a trochu sú aj vystresované z toho všetkého, ale to je pochopiteľné. Každopádne, pozitíva prevládajú. Babenky už aj nafasovali svoj nový „mundúr“. Azda najviac nešťastná je z neho Tesy. Presnejšie, z čísla na drese. Snaží sa síce, bojuje sama so sebou, no akosi sa nemôže stotožniť s číslom 13… Jej obľúbenú dvanástku dostala Radka a Ninka bude nosiť desiatku, ktorú oblieka aj v CBK. „Samozrejme, teší nás záujem o dievčatá. Je to ocenenie našej práce a zároveň aj skvelá vizitka pre náš klub. Dievčatá môžu načerpať medzinárodné skúsenosti, ktoré môžu zúročiť v ďalších mesiacoch svojej kariéry, čo je pre ne obrovské plus. Pochopiteľne, je to aj výzva pre ďalšie dievčatá. Na budúci rok možno bude interes i inú trojicu,“ usmiala sa Vladimíra Daňková.

Výprava odlieta vo štvrtok ráno o 5.20 hod. z Košíc do Varšavy. Po päťhodinovej pauze v poľskej metropole ich čaká let do Tallinnu a z hlavného mesta Estónska ich ešte čaká 2,5-hodinová cesta autobusom do dejiska turnaja.

Tak šťastnú cestu dievčatá a držíme palce!