You are currently viewing Trénerská nespavosť pred vrcholom sezóny

Trénerská nespavosť pred vrcholom sezóny

  • Post author:

Piatok je už deň D. Včerajšie večerné zaspávanie sa veľmi nedarilo. Hlavne „malé popečky“ (Emmka, Ejmy, Paťka, Viki, Naty a Radka Š.) nie a nie zaspať. Zato ráno buntošili ako prvé. Tréneri síce išli o ôsmej urobiť budíček, no väčšina dievčat už bola dávno hore.

Ráno však dievčatá boli vyspaté a hlavne plné odhodlania. Tešili sa už na prvé stretnutie. Ešte večer trénerka dala pokyny ohľadom ranného odchodu a jednotného oblečenia. Od bodovania poriadku na izbách upustila, lebo niektoré izby by museli ísť mimo súťaž…

Inak, organizátori rozdali každému družstvu pekné biele tričká s logom Piešťanských Čajočiek. Trénerka ich ešte večer rozdelila dievčatám podľa veľkosti, no bola to veľmi náročná úloha. Nie každej sadla veľkosť. Poniektoré dievčatá si ich rýchlo obľúbili a trebárs Emmka či Martinka Kreithová v nich už aj zaspávali.

Kým dievčatá nakoniec spokojne spali, tréneri až taký ľahký spánok nemali. Trénerka dlho nemohla zaspať a tréner už od štvrtej rána vymýšľal autové signály a riešil ako by sme mohli zaskočiť súperky. Predzápasová nervozita ako vyšitá. Pred vrcholom sezóny je však aj pochopiteľná.

Podľa ohlasov však veľa nenaspali ani rodičia, ktorí už tiahnu na autách do Piešťan, takže dievčatá sa po týždni môžu znova tešiť na výbornú atmosféru. „V prvom rade musíme zlepšiť obranu. Musíme vyvíjať väčší tlak na hráčku. Musíme byť agresívnejší, aby hráčky súperky ani nedostali loptu,“ povedal tréner Dirga nad čím uvažoval od skorého rána.