You are currently viewing Toto sa nezunuje: majstri, majstri! Piatykrát!

Toto sa nezunuje: majstri, majstri! Piatykrát!

  • Post author:

High five – to je momentálne najaktuálnejší pozdrav, ktorý letí v CBK. Naše päťky získali piaty titul v rade a znova potvrdili svoju suverenitu v tejto vekovej kategórii. Na domácej palubovke nenašli premožiteľa ani v poslednom zápase celých majstrovstiev Slovenska U14 a mohli tak po roku znova oslavovať.

 

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – PIEŠŤANSKÉ ČAJOČKY 84:32 (49:11)

Prakticky už po piatku bolo jasné, že o titul sa môžu naše dievčatá obrať iba samé. Oba sobotňajšie zápasy však zvládli s veľkým prehľadom, a tak nedeľňajší posledný duel s Piešťanmi si mohli majstrovsky užívať. A aj si ho užívali.

Od začiatku diktovali tempo a vďačným fanúšikom ukazovali, čo majú natrénované – jednu krajšiu akciu za druhou. Koše im utešene padali a nechýbali ani tradičné trojkové pokusy. Naše dievčatá kraľovali pod oboma košmi, a tak priestor na palubovke dostali všetky dievčatá, aby sa po roku znova nadýchali majstrovskej atmosféry. A rovnako tak naša telocvičňa, ktorá po troch rokoch znova zažila korunováciu žlto-čiernych.

 

BODY CBK: Tesy Daňková 16 (2 trojky), Martinka Maliarová 10 (2 trojky), Laura Mrázová 8, Kvetka Baačová 8, Ninka Dzurová 8, Radka Nigutová 6, Martinka Kreithová 6, Naty Tomajková 6, Ľubka Trusová 5 (1 trojka), Lucia Škvareková 5/1, Tami Kostíková 2/2, Emka Šoltésová 2, Janka Pavlíková 2.

TH: 5/3 – 19/8. TROJKY: 5:0. ŠTVRTINY: 32:6, 17:5, 20:10, 15:11.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Prakticky nešlo o nič, lebo titul sme už mali zabezpečený. Dievčatá si s chuťou vyskúšali všetko, čo majú natrénované. Na pokoji, bez stresu. Len som mala obavy, aby nedošlo k nejakému podceneniu súpera. Aby sme si posledným zápasom nepokazili výborné renomé. Babenky sa však prezentovali výborným výkonom a potešili všetkých v hale.“