You are currently viewing Tamarka má za sebou vyše dvojhodinovú operáciu

Tamarka má za sebou vyše dvojhodinovú operáciu

  • Post author:

Tamarka Kostíková sa v piatok podrobila operácii zraneného členka. Ako je známe zranenie sa jej prihodilo v prvom zápase majstrovstiev Slovenska st. mini U12 proti Young Angels Košice v Piešťanoch, keď nešťastne dopadla na nohu. Ako je známe so spoluhráčkami sa nakoniec tešila z obhajoby  majstrovského titulu.

Tamarku operoval MUDr. Roman Totkovič, primár Ortopedického oddelenia Nemocnica Košice-Šaca, a. s., 1. súkromná nemocnica. Náročný zákrok trval 2,5 hodiny. „Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať pánovi primárovi za úžasný ústretový a ľudský prístup. Rovnako tak i zdravotníckemu personálu za starostlivosť. Veľká vďaka patrí aj Marekovi Daňkovi za jeho angažovanosť a pomoc pri zabezpečovaní lekárskej starostlivosti,“ povedal Tamarkin otec Richard Kostík, ktorý hneď aj vysvetlil o čo išlo pri náročnej operácii. „Väzy boli v podstate v poriadku, len boli na ulomenej kosti, ktorú musel pán primár dať na pôvodné miesto, aby väzy znova fungovali ako predtým. Kosti spojil titánovou skrutkou. Plus zatlačenú kosť vypĺňal štepom, ktorý zobral z inej časti kosti. Röntgen ukázal, že operácia dopadla dobre, tak všetci veríme, že nohu bude mať čoskoro v takom stave, aby sa vrátila k basketbalu,“ želal si Rišo Kostík.

Tamarke želáme rýchle uzdravenie.

 

P.S: Otecko Anetky Vrábľovej z Young Angels Košice Jaroslav Vrábeľ, inak šéfredaktor denníka Korzár, nám poskytol záznam zo stretnutia CBK Minibuseuropa Košice-Ťahanovce – Young Angels Košice, ktorý natáčal. Vďaka, Jaro. Inkriminovaný nešťastný okamih je v čase 15:45.