You are currently viewing Tamarka je najobletovanejšia, medovníčky zasa najchutnejšie

Tamarka je najobletovanejšia, medovníčky zasa najchutnejšie

  • Post author:

Úvodný deň majstrovstiev Slovenska kategórie staršie mini 2005 nám priniesol radosť v podobe dvoch víťazstiev i smútok po zranení Tamarky Kostíkovej. Absenciu našej pivotky budú musieť väčšou bojovnosťou nahradiť ostatné spoluhráčky. To by však nemal byť problém. Všetky sa zastrájali, že za ňu neskutočne zabojujú. Inak, Tamarka sa v nemocnici stretla s domácou hráčkou Viktóriou Rösslerovou, ktorá si v prvom zápas so Šamorínom zranila koleno, z ktorého jej ťahali vodu i krv. Zhodou okolností obe hráčky nosia na drese číslo 11. A vraj trinástka prináša smolu…

Ťahanovský pacient je tak najobletovanejší z nášho tímu. Keďže v hoteli bývame s dievčatami z Young Angels, kamarátske vzťahy sa prejavujú aj vzájomnými návštevami na izbách. Najplnšie je, pochopiteľne, na izbe Tamarky. Tá ani nechcela počuť, aby predčasne odcestovala domov, keďže si už na turnaji nezahrá. Je členkou tímu, v ktorom sa obdivuhodná súdržnosť prejavuje podľa známeho mušketierskeho hesla.

Ťahanovčanky zbierali body za sympatie nielen vďaka doterajšej výkonnosti, ale i svojou bezprostrednosťou a peknými prezentmi. Po zápase do kruhu víťaznej radosti prizvú aj súperky, čo všetci kvitovali. Pred stretnutím zasa odovzdajú každej hráčke súpera medovníčky v podobe basketbalovej lopty CBK, tréneri zasa dostanú medovníčkovú postavičku CBK a skrátka neobídu ani rozhodcovia. To všetko pekne zabalené v celofáne. Súperi navyše dostanú aj vlajočku MČ Ťahanovce. Pekné gesto. Pečenie bola parketa Andy Kostíkovej. Vytrápila sa s tým, ale výsledný efekt je naozaj veľmi vydarený. „Neviem presne povedať, koľko dní som pri tom strávila. Veď išlo okolo 150 koláčikov,“ povedala Andy. S týmito kúskami už má skúsenosti. Veď sa nimi blysla aj vlani počas šampionátu, ktorý sme usporiadali na domácej palubovke.

Inak, piatkový deň zavŕšili naše dievčatá sladkou večerou – palacinkami so šľahačkou a ovocím. Jazyky im behali ako stierače, keď sa za nimi oblizovali. Ako sa dalo čakať, taniere zostali úplne prázdne. Pochvaľovali si ich aj obaja tréneri. V Piešťanoch nám varia naozaj výborne.

Čo sa týka východiskovej situácie pred sobotňajšími zápasmi, nevykryštalizovalo sa nič. Víťazstvo nad Young Angels síce potešilo, ale zajtra ráno hráme o 9.00 s Piešťanmi a o 17.00 hod s Popradom. Oba kolektívy svoje dva piatkové zápasy vyhrali, takže, ak chceme pomýšľať na víťazstvo, musíme vyhrať obe stretnutia.

Absolutórium si zaslúžia rodičia. Bubny, trúbky, hlasivky a dlane sú silným dopingom. Kapitolou samou osebe je najmladšie fanúšikovské duo „Cuky-Luky“ – Stelka a Tea. Štýlové žlto-čierne copíky doplnili i klubovými farbami na lícach a skvele tak zapadli do fanklubu CBK. Ten neustálym povzbudzovaním vytvoril dievčatám domáce prostredie. Teraz už len zabrať v sobotu.

Držte palce!