You are currently viewing Sústredenie

Sústredenie

  • Post author:

V dňoch 16.-22.08. 2021 náš klub za pomoci mesta Košice absolvoval sústredenie v hoteli SOREA v Ľubovianskych kúpeľoch. Zúčastnilo sa na ňom 15 hráčok s ročníkom narodenia 2008, 2009, 2010. Dievčatá zaberali od prvej tréningovej jednotky s veľkým nasadením a tento entuziazmus a zdravý zápal im zostal až do posledného dňa.

V pondelok síce začali len jedným tréningom, viac-menej oboznamovacím, no od utorka už “babenky” išli naplno. Mali trojfázové tréningy zamerané na techniku, výbušnosť a na naberanie kondície i vytrvalosti zase poslúžil behy na dlhé trate. Dievčatá mali k dispozícii posilňovňu a na regeneráciu zasa poslúžil bazén, v ktorom sa každý večer dokonale vybláznili a vyplávali únavu.

Napriek tomu, že vo štvrtok mali povinne len jeden tréning a bazén, popoludní sa niektoré dobrovoľne zúčastnili na vytrvalostnom behu a následne návštivili aj posilňovňu, čo trénerov milo prekvapilo. Poniektoré prekonávali i samé seba.

V družstve sú aj nové dievčatá, ktoré zažili svoje premiérové sústrednie a po prvý raz absolvovali podobný kemp s touto partiou a treba priznať, že ho zvládli výborne.

Samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani to, že dievčatá majú popri povinnostiach čas aj na kopec zábavy. Nechýbala ani diskotéka a iné aktivity, ktorými sa stmeľuje kolektív a utužujú vzťahy. Tréneri Miroslav Dirga i Miroslava “Mici” Krištofová sú s prístupom dievčat k tréningovým povinnostiam spokojní. Po príchode domov bude tréningový proces pokračovať v zabehnutých koľajach, aby sa dievčatá ďalej zlepšovali a napredovali.

 

VYJADRENIE DIEVČAT Z JEDNOTLIVÝCH IZIEB NA MARGO SÚSTREDENIA

 

IZBA Č. 220: Je tu dobrá atmosféra. Upevňujeme si kamarátstva a vytvárame si nové a pekné spomienky. Zábava nám určite nechýba. Postupne sa zlepšujeme, prekonávame sa a zlepšujeme v technike. Aj keď sú tréningy niekedy ťažké, tak máme zo seba dobrý pocit, že sme to zvládli. Vždy sa tešíme do bazéna a rady si zaplávame. Určite si toto sústredenie zopakujeme aj na budúci rok.

 

IZBA Č. 222: V pondelok sme prišli na sústredenie a ubytovali sme sa na izbe. Každý deň trénujeme, niekedy viac, niekedy menej. Máme sa tu skvele, sme super kolektív. Najviac nás teší, keď dostaneme lízatka za odmenu alebo, keď nám chutí obed. Často makáme aj v posilňovni alebo v bazéne. Mali sme aj párty, na ktorej bol najlepší tanečník náš skvelý pán tréner. Dúfame, že na toto sústredenie budeme dlho a šťastne spomínať.

 

IZBA Č. 224: Na sústredení sa nám veľmi páči preto, že sme na ňom po prvý raz. Máme rady tréningy, ale občas nevládzeme. Máme rady aj večerné plávanie a veľmi dobre tu varia. Tréneri sú veľmi milí a dávajú dobre tréningy. Izba sa nám páči, hotel tiež a rady by sme sa tu opäť vrátili.

 

IZBA Č. 225: Je tu nádherná príroda, čistý vzduch, pokojné prostredie a nádherný výhľad z balkóna. Hoci sú tréningy náročnejšie, pomáha nám to zlepšovať sa v basketbale a nabrať kondičku. Varia tu výborné jedlá, ktoré nám pomáhajú dopĺňať energiu na tréningy. V hoteli sa nám páči, lebo je tu bazén, vírivka, posilňovňa a automat. Tréneri sú milí, ochotní, vtipní a obdivujeme ich, že to s nami vydržia. Tešíme sa na ďalšie sústredenie.

 

IZBA Č. 226: Sústredenie je úžasné. Od začiatku všetky baby poctivo makajú. Všetky sa snažia, aj naša úžasná trénerka s nami maká. Poctivo trénujeme aj v posilňovni a tak isto aj na ihrisku s loptami. Všetci tu máme dobrú náladu a úsmevy na izbách nám nechýbajú. Po večeri sa stále tešíme na bazén, v ktorom je stále veselo a o zábavu postarané. Robíme tam všetko možné, súťaže ale aj povinne plávame. Je tu perfektne, lúči sa s vami CBK.