You are currently viewing Študentka, hráčka, fyzioterapeutka a už aj reprezentatka – všetko stíha s úsmevom

Študentka, hráčka, fyzioterapeutka a už aj reprezentatka – všetko stíha s úsmevom

  • Post author:

Pri vyťaženosti niektorých ľudí, si človek pomyslí, že 24-hodinový deň im ani nemôže stačiť. Kým niektorí z nudy trávia hodiny na sociálnych sieťach, prípadne relaxujú pri kávičke, iní majú zaplnený itinerár na niekoľko dní dopredu. Jednou z nich je aj naša hráčka Michaela Lukačiková. Pardón, už niekoľko dní Mgr. Michaela Lukačiková.

 

Pri výpočte jej aktivít a povinností si bežný smrteľník povie, že sa to všetko ani nedá zvládnuť. Miška však stíha svoje povinnosti na všetkých frontoch. A treba priznať, že ich stíha excelentne. Napokon, s úsmevom ide všetko ľahšie. A toho má Miška na rozdávanie. Vlastne jej ani z tváre nemizne.

„Všetko krátke, len na konci dlhé,” zareagovala so smiechom na základnú otázku týkajúcu sa jej mena. Jej meno sme už totiž videli napísané ako Lukáčiková či Lukačíková. Nemali sme v tom jasno. Nakoniec, správna bola tretia možnosť. Sme na východe, takže všetko krátke…

Mišku máme zafixovanú ako extraligovú basketbalistku. Už menej sa však vie, že blízko má i k futsalu. Je fyzioterapeutkou pri slovenských reprezentáciách do 19 a do 21 rokov. „Pri futsale som druhý rok. K spolupráci došlo úplne náhodou. Pred časom, keď som ešte pôsobila v Good Angels, mali po nás tréning v Angels aréne košickí futsalisti a postupom času sme sa celkom skamarátili. Pýtali sa ma, čomu sa venujem popri basketbalu, tak som zareagovala, že študujem fyzioterapiu. Niektorí mali menšie problémy, tak sa ma spýtali, či by mohli prísť ku mne aj individuálne. Hráči potom dali moje číslo manažérovi Petrovi Kočišovi, ktorý ma kontaktoval v polovici marca 2022. Absolvovala som s nimi prvý kontrolný zraz v Lučenci a neskôr som išla s U19 na kvalifikačný turnaj ME do rumunského Targu Mureš. Odvtedy chodím na všetky akcie. Či už na kontrolné zrazy, alebo výjazdy na podujatia do zahraničia. S devätástkou som bola v chorvátskom Umagu, v decembri sme s U21 absolvovali turnaj Winter Cup vo francúzskom Lille, na ktorom sme skončili na 2. mieste, keď vo finále sme podľahli Argentíne 2:4 po predĺžení,” vysvetlila Miška, ako sa dostala k futsalistom. Tu je však potrebné podotknúť, že nie iba k reprezentačným. Ako fyzioterapeutka totiž figuruje aj pri extraligovom tíme Podpor pohyb Košice. A zrejme chlapcov dáva pekne do poriadku, keďže naposledy sa dostali až do finále play-off Niké extraligy, v ktorom nestačili na favorizovaný Mimel Lučenec.

Ani to však ešte nie je všetko, lebo fyzioterapeutkou je aj pri Young Angels Košice. Zaiste si viacerí položia otázku: ako môže hrať extraligový zápas za CBK a zároveň byť na zápase košických futsalistov, resp. basketbalistiek Young Angels? „Je to menší paradox. Robím fyzioterapeutku pre Young Angels, ale hrám za CBK. Pri Angels však nechodím na zápasy. Hráčky chodia za mnou na polikliniku. Čo sa týka futsalistov Podpor pohyb Košice, tak chodím len na domáce stretnutia a tie sú zväčša v piatok o 20.30.”

Pri tejto odpovedi si nedá nevšimnúť ďalšiu Miškinu pracovnú oblasť. Na ťahanovskej poliklinike pracuje u MUDr. Kataríny Andrejčákovej v spoločnosti REHAB s.r.o. „Mám toho požehnane, to je pravda,” usmiala sa typickým odzbrojujúcim úsmevom.

Mišku čaká už teraz v utorok a v stredu ďalší kontrolný reprezentačný zraz futsalistov do 19 a 21 rokov, ktorý bude v Poprade. Pri tejto príležitosti nás zaujímalo, či futsalisti drukujú CBK. „Ale áno. Zaujímajú sa, ako sa nám darilo počas sezóny. Napríklad vo Francúzsku sme všetci spolu pozerali náš domáci zápas s Popradom, ktorí sme vyhrali 61:50. S chlapcami sme fandili a podporovali dievčatá na diaľku. Inak, aj ja s nimi absolvujem tréningové jednotky, lebo tiež potrebujem trénovať, aby som zostala v dobrej kondícii a vo forme.”

Popri týchto aktivitách Miška finišovala aj so štúdiom. V týchto dňoch úspešne ukončila magisterské skúšky na Prešovskej univerzite. Študovala na Fakulte zdravotníckych odborov – študijný program fyzioterapia. „Tento odbor obnáša komplexnú fyzioterapiu, masáže, cvičenia dynamicky neuromuskulárnej stabilizácie, mobilizácie, kineziotejping, rôzne strečingové veci, rozvičky.” Má už teda po štátniciach a môže sa pripravovať na promócie, ktoré budú 4. júla. Pekný darček k nedeľňajším 25. narodeninám.

Tak si to všetko zosumarizujme: trénuje a hrá extraligu za CBK, je fyzioterapeutkou pri reprezentačných výberoch Slovenska vo futsale do 19 a do 21 rokov, je fyzioterapeutkou extraligového futsalového tímu Podpor pohyb Košice, zároveň je fyzioterapeutkou aj pre basketbalistky Young Angels Košice, pracuje ako fyzioterapeutka v spoločnosti REHAB s.r.o., donedávna študovala na Prešovskej univerzite, pričom v minulých dňoch zvládla štátnice a aby toho nebolo málo, tak najnovšie je aj reprezentantka Slovenska pripravujúca sa na Univerziádu do Číny.

Klobúk dolu, Miška!