You are currently viewing Strelecký koncert Emmky Daňkovej

Strelecký koncert Emmky Daňkovej

• Post author:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – STARÁ ĽUBOVŇA 66:32 (44:16)

V dôležitom stretnutí našej najmladšej kategórie sme porazili dievčatá zo Starej Ľubovne najmä vďaka skvelému steleckému výkonu Emmky Daňkovej, ktorá nastrieľala presnú polovicu zo 66 bodov!

Prakticky od prvej sekundy išli naše dievčatá za víťazstvom a súperkám dovolili skorigovať stav až v poslednej štvrtine. Zväčšili si tak postupové šance na majstrovstvá Slovenska. Chorej trénerke Mirke tak poslali najkrajší pozdrav do domáceho liečenia.

BODY CBK: Emmka Daňková 33/1, Eli Petrová 10, Tamarka Mantičová 9/1, Viki Očenášová 8, Sofi Túrocziová 4, Tamarka Juhászová 2/2. TH: 12/4 – 8:2. ŠTVRTINY: 35:12, 9:4, 18:0, 4:16.

MIROSLAV DIRGA (trénerk CBK): „Na dnešný zápas sme sa s dievčatami veľmi dobre pripravili. Hrali perfektne, bojovali, hrali presne to, čo sme chceli. Samozrejme, našli sa i chyby a nedostatky, stále máme medzery v strieľaní trestných hodov, ale potešili ma prihrávky, niekedy hrali dievčatá skoro bez driblingu. Emmka s Tamarkou Mantičovou ťahali výborne protiútoky. Naozaj som veľmi spokojný so systémom hoď a bež. Niektorým dievčatám to už celkom pekne ide. Musím pochváliť aj hru v obrane. Dievčatká bránili veľmi obetavo a kvalitne. Na ich hre bolo vidieť nadšenie i srdiečko, ktoré vložili do zápasu. Veľmi ho chceli vyhrať. Všetky si uvedomovali dôležitosť zápasu, čo ma veľmi teší. Ukázali kolektívnu silu a to je najpozitívnejšie zistenie. Musím sa poďakovať trénerke Mirke, že takto s dievčatami pracuje. Škoda, že nemohla byť na zápase. Dievčatá ju však potešili aspoň na diaľku.“