You are currently viewing Štart do šampionátu ako z veľkej knihy

Štart do šampionátu ako z veľkej knihy

Dievčatám CBK Minibuseuropa vyšiel výborne vstup do turnaja majstrovstiev Slovenska žiačok U14. V úvodnom zápase turnaja porazili Trnavu presvedčivo 68:39.

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BK AŠK SLÁVIA TRNAVA 68:39 (34:13)

Vstup do zápasu nám síce nevyšiel ideálne, keď Trnavčanky hádzali štyri šestky, po ktorých viedli 3:0, no potom prišla šnúra 11 bodov a dievčatám sa dostavil pokoj na ruky. Prvú štvrtinu sme nakoniec zvládli perfektne. Súperovi sme dovolili streliť jediný kôš z hry 37 sekúnd pred koncom prvej štvrtiny. Ostatné body sme inkasovali z trestných hodov. Aj v druhej štvrtine otvorili skóre Trnavčanky, no znova prišla 9-bodová šnúra a náskok narástol na 20 bodov. Zaujímavosťou, je že všetky štyri štvrtiny otvoril prvý košom náš súper. Potešilo, že našim dievčatám vychádzali aj strely spoza oblúka. Dve trojky zaznamenal Tesy Daňková a dve Martinka Maliarová. Práve po jej presnom hode sme viedli 60:29 a 31-bodový rozdiel bol najvyšším v zápase.

BODY CBK: Martinka Maliarová 12 (dve trojky), Radka Nigutová 10, Kvetka Bačová 9, Tesy Daňková 8 (dve trojky), Nina Dzurová 6, Laura Mrázová 6, Martinka Kreithová 5, Tamarka Kostíková 4, Ema Šoltésová 4, Naty Tomajková 3, Lucia Škvareková 1.

1. HODY: 13/4 – 25/9. TROJKY: 3 – 1. ŠTVRTINY: 22:7, 12:6, 19:13, 15:13.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Na minulotýždňovom turnaji v Trnave sme nemali optimálny vstup do turnaja. Tentoraz nám vyšiel výborne. Presne tak som si ho predstavovala – bez rešpektu a s nasadením. Mali sme síce pár slabých chvíľ, ale myslím si, že úvodné stretnutie sa nieslo presne podľa našich predpokladov. V šatni sme si povedali, že ho chceme vyhrať o 30 bodov a takmer sa to dievčatám podarilo.“