You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: Víťazstvo potešilo, no z prehry je lepší dojem

STARŠIE ŽIAČKY U15: Víťazstvo potešilo, no z prehry je lepší dojem

Naše staršie žiačky sa tentoraz predstavili v domácom prostredí. Dvojzápas sa odvíjal podľa papierových predpokladov. Žilinčanky sme porazili vďaka úspešnému prvému polčasu, v ktorom sme si vypracovali 22-bodový náskok a ten vydržal až do konca. Proti neohrozenému lídrovi z Ružomberka sme síce ťahali za kratší koniec povrazu, ale dievčatá podali výborný výkon.

CBK KOŠICE – BKM ŽILINA 76:54 (44:22)

BODY CBK: Medvecová 16, Mantičová 14, Czakóová 10, Perekstová 9, Korytková 8, Daňková 7, Szabóová 6, Očenášová 4, Drančáková 2. ŠTVRTINY: 19:8, 25:14, 15:19, 17:13.

CBK KOŠICE – MBK RUŽOMBEROK 55:93 (29:51)

BODY CBK: Medvecová 11, Daňková 10, Korytková 8, Czakóová 8, Mantičová 8, Szabóová 4, Perekstová 3, Očenášová 2, Pulíková Hrehová 1. ŠTVRTINY: 14:29, 15:22, 16:24, 10:18.

TOMÁŠ DRANKAĽUK (tréner CBK): „Počas víkendu nás čakali posledné dva zápasy základnej časti. Boli to dvaja kvalitatívne rozdielni súperi, čo sa prejavilo nielen na výsledku, ale aj na zápasovom prejave a výkone. V sobotu proti Žiline napriek výhre, to z našej strany nebol vydarený zápas, hlavne čo sa týka nášho kolektívneho výkonu. Opäť sa potvrdilo, že, ak hráme proti kvalitatívne slabšiemu súperovi, tak dievčatá sa nedokážu na tento zápas skoncentrovať a počas celého zápasu sa potom trápia. Hoci nakoniec tento zápas pohodlne vyhráme, tak celkový dojem nie je dobrý. Hráčky sa musia naučiť, že v kolektívnom športe a hlavne v basketbale slovo „JA“ nemá šancu na úspech. V nedeľu tom bol z našej strany úplne iný zápas, a napriek tomu, že sme tento zápas prehrali skoro o 40 bodov, bol som veľmi spokojný s naším prístupom a nasadením. Bohužiaľ, u hráčiek Ružomberka sa prejavila výšková prevaha a vysoká agresivita a s ňou sme si nevedeli poradiť. Škoda len, že takéto zápasy nemáme častejšie, pretože by to veľmi dievčatám pomohlo v ich ďalšom basketbalovom raste. Teraz nás čaká nadstavbová časť, na ktorú sa musíme kvalitne pripraviť, aby sa nám podarilo vybojovať pred finálovým turnajom čo najlepšiu pozíciu.”