You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: Veľmi osožná previerka pred náročnými ligovými zápasmi

STARŠIE ŽIAČKY U15: Veľmi osožná previerka pred náročnými ligovými zápasmi

  • Post author:

Staršie žiačky CBK Košice sa predstavili na medzinárodnom dievčenskom turnaji Bochnia Cup v Poľsku. S trénerom U15 Tomášom Drankaľukom sme zhodnotili túto akciu.

Gratulujeme k 3. miestu. Aké je vaše hodnotenie tímu na turnaji Bochnia Cup?

„Ďakujem. Som veľmi spokojný, že sme z piatich zápasov odohrali štyri ťažké súboje. Dievčatá si museli zvyknúť na tvrdú hru súperiek, pretože v Poľsku sa hrá trochu iným spôsobom. Nebolo to ani tak o technickej úrovni, ako skôr silovej. Naše dievčatá sa museli vyrovnávať s touto hrou a z tohto pohľadu som veľmi rád, že sme absolvovali tento turnaj. Najmä, keď nás čakajú ťažké zápasy v lige. Vyhovovala nám aj sila súperov, lebo sme odohrali štyri vyrovnané zápasy. Navyše, dievčatá boli tri dni spolu, takže sa mohli viac zomknúť. Opakujem, som veľmi spokojný.”

Zápasy, ktoré sme prehrali, boli tesné. S Trnavou o 5 bodov, s Jeleniou Górou o dva body.

„S Trnavou sme hrali prvý zápas na turnaji. Prišli sme a po ceste sme nastúpili proti tomuto súperovi. Možno, keby sme hrali druhý alebo tretí zápas v poradí, tak by stretnutie malo iný priebeh. Ale na to sa nechcem vyhovárať. Čo sa týka druhého zápasu, boli sme určite lepším družstvom. Žiaľ, súper po prvej štvrtine, ktorú prehral o 10 bodov, zistil, že nemôže na nás tlačiť, tak sa zavrel do zóny a zostávajúce tri štvrtiny odohral v zónovej obrane. My nevieme hrať na takýto spôsob hry. Stretli sme sa s ním po prvý raz. Na Slovensku nikto nehrá zónu. Trápili sme sa tri štvrtiny. Poľky sa jednoducho zatiahli, čakali, čo vymyslíme a nútili nás strieľať, na čo dievčatá nie sú zvyknuté. Nakoniec sme mohli ísť aspoň do predĺženia, no nepremenili sme v závere dve šestky. Napriek prehrám, som spokojný s výkonmi dievčat. Vždy museli ísť naplno, nemohli oddychovať. Akonáhle si chceli trochu vydýchnuť, okamžite prišiel trest. Platilo to aj o ďalších dvoch zápasoch, ktoré sme vyhrali s poľskými celkami. Neboli jednoduché. Výnimkou bolo iba vysoké víťazstvo nad slovinským celkom. Všetky dievčatá si zahrali, čo ma teší.”

Do akej miery družstvu chýbali Tamarka Mantičová a Viki Perekstová?

„Samozrejme, chýbali nám do rotácie. Tamarka nám na rozohrávke veľmi chýbala. Určite by sme boli o trochu silnejší.”

Celkom fit však nebola ani Emmka Daňková, ktorá bola po zranení.

„Od zápasu k zápasu sa zlepšovala. Samozrejme, zo začiatku ju obmedzovalo zranené koleno, no postupne sa herne chytila a išla naplno. Trochu mala menej minutáže ako Oli Medvecová, lebo som na ňu nechcel veľmi tlačiť, ale v posledných dvoch zápasoch už odohrala peknú porciu minút. Dúfam, že sa to neprejaví na kolene a nezhorší sa jej stav.”

Nepochybne zaujala bodová erupcia Sofi Korytkovej, ktorá sa dostala aj do All-star tímu turnaja. Nie sme pri jej mene zvyknutí na dvojciferné počty bodov. Váš pohľad?

„Až na prvý zápas mala jej výkonnosť stúpajúcu krivku. Hoci sa niekedy dostavili výkyvy, robí to, čo má a čo vie. Ťažila najmä z rýchlych brejkov. Po zisku lopty okamžite vybiehala dopredu, kam dostávala pekné prihrávky a tie zúročila. Takto nastrieľala asi 80 percent svojich bodov. Samozrejme, bojovala v obrane, snažila sa a išla na doraz. Spokojný som však so všetkými dievčatami. S Viki Očenášovou som bol spokojný, ako sa chytila. Dúfam, že jej to ostane. Tamarka Drančáková bola s nami po prvý raz a tiež prevažovali pozitíva. Tie, od ktorých som to menej čakal, ma potešili viac. V globále – s celým kolektívom som bol spokojný.”

Viaceré tímy hrali silový basketbal, no chýry z Poľska hovoria, že

z basketbalového poňatia hry bol CBK najtechnickejším tímom. Tiež ste to tak vnímali?

„Určite. Z tohto pohľadu sme boli najbasketbalovejším tímom. Žiaľ, chýba nám tvrdosť a agresivita. Dievčatá sú dosť mäkké, musíme ich trochu zoceliť. Z tohto pohľadu som rád, že mohli odohrať takéto zápasy proti poľským celkom. Techniku, ktorú nemali, nahrádzali silou, tvrdosťou a agresivitou. Som veľmi rád, že v týchto meraniach síl mohli naše dievčatá privoňať k inému basketbalovému štýlu.”

Nebol to váš prvý turnaj v Bochnii. Môžete teda porovnávať.

„V prvom rade si treba uvedomiť, že turnaj sa uskutočnil po covide. Je to niečo úplne iné, ako to bývalo. Bolo aj menej kategórii. Čo sa však týka organizácie, ubytovania a stravy, stále je tento turnaj na vysokej úrovni. Naozaj, veľmi príjemné podujatie.”

 

VÝSLEDKY CBK:

BK AŠK SLÁVIA TRNAVA – CBK KOŠICE 36:31 (25:20)

BODY CBK: Medvecová 13, Szabóová 7, Kubíková 4, Daňková 3, Očenášová 2, Czakóová 2.

FELIX ZASAVJE (SLOVIN.) – CBK KOŠICE 26:73 (18:32)

BODY CBK: Korytková 17, Daňková 10, Pulíková-Hrehová 8, Szabóová 8, Ruščáková 7, Kubíková 6, Očenášová 6, Czakóová 6, Medvecová 5.

SPARTAKUS JELENIA GÓRA (POĽ.) – CBK KOŠICE 45:43 (26:23)

BODY CBK: Korytková 15, Czakóová 7, Daňková 6, Medvecová 6, Szabóová 6, Kubíková 3.

MOSiR BOCHNIA (POĽ.) – CBK KOŠICE 34:41 (16:15)

BODY CBK: Medvecová 15, Korytková 14, Czakóová 6, Daňková 5, Kubíková 1, Drančáková 1, Očenášová 1.

CBK KOŠICE – BASKET GP PRZEMYŚL (POĽ.) 47:26 (21:19)

BODY CBK: Daňková 9, Medvecová 8, Kubíková 8, Czakóová 7, Korytková 5, Ruščáková 5, Pulíková-Hrehová 4, Szabóová 1.