You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: Veľké nadšenie vystriedalo ešte väčšie rozčarovanie

STARŠIE ŽIAČKY U15: Veľké nadšenie vystriedalo ešte väčšie rozčarovanie

• Post author:

Naše staršie žiačky nezvládli domáci duel so Šamorínom. Po skvelom vstupe do stretnutia, prišiel útlm, ktorý prerástol až do rozčarovania. V závere síce ešte dievčatá zabrali, no už bolo neskoro a zvrat v zápase sa nekonal.

CBK KOŠICE – ŠBK ŠAMORÍN 45:49 (20:19)

BODY CBK: Medvecová 12, Czakóová 7, Ruščáková 7, Mantičová 6, Korytková 4, Daňková 3, Kubíková 2, Szabóová 2, Drančáková 2. ŠTVRTINY: 15:4, 5:15, 9:17, 16:13.

TOMÁŠ DRANKAĽUK (tréner CBK): „Veľmi ťažko sa mi robí hodnotenie takéhoto zápasu, pretože ešte stále nerozumiem, ako sme mohli premrhať takú príležitosť vyhrať tento zápas. Približne do 13. minúty prvého polčasu sme hrali fantasticky v obrane a ešte lepšie v útoku. Potom sme nepremenili štyri vyložené pozície a všetko sa zrútilo ako domček z kariet. Prestali sme hlavne brániť a dovolili sme súperovi, aby sa vrátil do zápasu. Aj keď sme síce vyhrali polčas o bod, náš prejav bol bez energie a nadšenia. Hráčky sa tvárili v šatni, ako keby sme prehrávali o dvadsať bodov. Toto pokračovalo aj celú tretiu štvrtinu a na začiatku štvrtej. Potom sme sa síce spamätali a začali bojovať, ale na obrat alebo aspoň predĺženie to, bohužiaľ, nestačilo. Neviem, čo dievčatám chodí počas zápasu po rozume, ale určite viem, že takými výkonmi sa zápasy nevyhrávajú. Ak chcú byť úspešné, nesmú mať takéto výkyvy. Musíme sa naučiť hrať stále rovnako, aj keď sa nedarí. To, že sa nedarí v útoku neznamená, že máme prestať brániť. Len potom môžeme byť úspešní.”