You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: Škoda jednej štvrtiny pod Urpínom

STARŠIE ŽIAČKY U15: Škoda jednej štvrtiny pod Urpínom

Staršie žiačky CBK sa predstavili na strednom Slovensku a boli blízko k tomu, aby sa domov vrátili s dvoma víťazstvami. V Banskej Bystrici viedli po druhej i tretej štvrtine, no posledná im nevyšla a pod Urpínom nakoniec prehrali. Naopak, všetky štyri štvrtiny zvládli v Lučenci a zaslúžene zvíťazili.

SLÁVIA ŠKP BANSKÁ BYSTRICA – CBK KOŠICE 38:32 (11:12)

CBK: Daňková 8, Mantičová 7, Korytková 6, Ruščáková 5, Száboová 4, Kubíková 2, Medvecová, Czákóová. ŠTVRTINY: 6:6, 5:6, 10:11, 17:9.

TOMÁŠ DRANKAĽUK (tréner CBK): „Tento zápas bol pre dievčatá dosť špecifický, keďže doteraz sa s týmto súperom vôbec nestretli. Nevedeli sme teda zhodnotiť silu tohto súpera, ale určite sme vedeli, že to nebude ľahký zápas. A teraz po zápase si smelo dovolím tvrdiť. že sme ho mohli aj pokojne vyhrať, ale na keby sa zápasy nevyhrávajú. Som ale veľmi rád, ako sme tento zápas odohrali, pretože hráčky pomaly začínajú chápať, čo od nich spolu s trénerkou vyžadujeme. Veľmi som spokojný s našou obranou hlavne v prvom polčase, keď sme plnili všetky úlohy tak, ako to trénujeme na tréningoch. Čo sa týka útoku, tam môžem dievčatám vyčítať jedine nepremenené vyložené pozície. To ale dokážeme odstrániť len poctivým tréningom a hraním takýchto zápasov, keď sú dievčatá pod obrovským psychickým tlakom. Len to ich posunie na vyššiu úroveň.”

AKAPO LUČENEC – CBK KOŠICE 37:65 (13:31)

CBK: Medvecová 16, Daňková 11, Korytková 10, Szabóová 8, Ruščáková 7, Mantičová 7, Czakóová 4/8 doskokov, Očenášová 2, Kubíková. ŠTVRTINY: 4:11, 9:20, 10:19, 14:15.

TOMÁŠ DRANKAĽUK (tréner CBK): V tomto zápase sme na rozdiel od Bystrice veľmi dobre vedeli, čo nás bude čakať, kedže sme sa s týmto súperom stretli v príprave. Som rád, že dievčatá si zobrali k srdcu naše rady a poriadne sa rozcvičili, keďže po predchádzajúcom dni boli dosť unavené. Zápas sme začali opäť veľmi koncentrovane v obrane, čím sme nedovolili súperovi dostať sa do pohody. V útoku nám to dosť škrípalo, keďže sme sa veľakrát zbytočne plašili a zakončovali z vymyslených pozícií, respektíve sme strácali lopty do piatich sekúnd po ich získaní. Od druhej štvrtiny sme už vývoj zápasu zobrali pod svoje krídla a postupne navyšovali skóre v náš prospech. V posledne sme už poľavili v obrane a viac menej sa zápas už len dohrával. Celkovo môžem tento víkend hodnotiť úspešne, pretože sa naša hra pomaly začína podobať mojej predstave.”