You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: Počiatočnú nervozitu vystriedal záverečný koncert

STARŠIE ŽIAČKY U15: Počiatočnú nervozitu vystriedal záverečný koncert

  • Post author:

Staršie žiačky (2008 a mladšie) CBK Košice mali na programe tretie stretnutie. Po prehre s Young Angels a víťazstve s Popradom si pripísali druhé víťazstvo. V Rožňave dosiahli jasný triumf aj napriek tomu, že trénerovi Drankaľukovi chýbali tri dievčatá – Tamarka Mantičová má zlomený palec na ruke, Saška Ruščáková je zranená a Veronika Želinská bola chorá.

 

ŽBK ROŽŇAVA – CBK KOŠICE 13:100 (9:34)

BODY CBK: Daňková 24, Perekstová 19, Medvecová 17, Korytková 13, Szabóová 11, Czakóová 6, Puliková-Hrehová 4, Mazáková 2.

 

TOMÁŠ DRANKAĽUK (tréner CBK): „Ak by sme sa pozreli len na konečný výsledok, tak by sa dalo povedať, že všetko bolo z našej strany v tomto zápase bezproblémové. Bohužiaľ, to takto hlavne v prvom polčase nebolo. Nerozumiem, prečo si dievčatá takéto zápasy nedokážu od začiatku užívať a hrať ich s radosťou. Namiesto toho je tam nervozita, nezmyselné zakončenia a k tomu aj kopec čistých nepremenených pozícií a nedôrazná obrana. V druhom polčase sa našťastie náš herný prejav zlepšil, dievčatá začali hrať jednoducho, rýchlo a výsledkom toho bolo, že sme v štvrtej štvrtine zaznamenali 40 bodov. Tiež ma teší, že si niektoré hráčky vyskúšali počas zápasu veci v hre jedna na jedna, čo trénujeme počas tréningov.”