You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: Odhodlanie sa napokon nepodarilo naplniť

STARŠIE ŽIAČKY U15: Odhodlanie sa napokon nepodarilo naplniť

• Post author:

Počas víkendu absolvovali staršie žiačky CBK prvé dva zápasy nadstavbovej časti o 1.-8. miesto. Vycestovali do Piešťan a Trnavy. Žiaľ, ani v jednom zápase neuspeli. Tentoraz citeľne chýbala Sofi Korytková, ktorá nenastúpila pre zranenie.

PIEŠŤANSKÉ ČAJOČKY – CBK KOŠICE 39:35 (14:23)

BODY CBK: Daňková 9, Medvecová 9, Ruščáková 8, Szabóová 6, Kubíková 3. ŠTVRTINY: 5:6, 9:17, 13:2, 12:10.

BK AŠK SLÁVIA TRNAVA – CBK KOŠICE 63:46 (43:29)

BODY CBK: Ruščáková 9, Perekstová 7, Czakóová 6, Mantičová 6, Daňková 6, Očenášová 5, Medvecová 4, Szabóová 2, Kubíková 1. ŠTVRTINY: 24:13, 19:16, 6:12, 14:5.

TOMÁŠ DRANKAĽUK (tréner CBK): „Boli sme odhodlaní, že si domov prinesieme aspoň jedno víťazstvo. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. V sobotňajšom zápase sme k tomu boli veľmi blízko, ale nakoniec sme prehrali o štyri body. Doplatili sme na to, že súper nás uskákal pod naším košom s čím sa dievčatá nevedeli vysporiadať. Tým pádom, keď sme nemali obranný doskok, tak sme nevedeli hrať rýchlo dopredu, takže to bol boj po celý zápas. Síce sme na konci prvého polčasu odskočili na osem bodov, ale v tretej štvrtine súper rýchlo vyrovnal a potom už sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. Na konci sa šťastie priklonilo na stranu domácich a tým pádom brali víťazstvo. V nedeľu proti Trnave sme od začiatku boli nekoncentrovaní a zaspatí. Dievčatá mohli byť rady, že polčas sa skončil len o štrnásť bodov. Našťastie sme sa potom prebrali z letargie, ale dokázali sme náskok súpera stiahnuť len na päť bodov. Ku koncu zápasu sme sa už rozsypali a Trnava v pohode dokráčala k víťazstvu. Počas týchto dvoch zápasov dievčatá mohli zažiť na vlastnej koži, čo je to hrať tvrdo a agresívne, ísť po každej odrazenej lopte a nečakať, že im spadne rovno do rúk. Verím, že po tomto víkende sa ešte viac nabudia do ďalších tréningov, aby sme súperkám tieto prehry doma oplatili.”