You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: Cieľ zavŕšili najvydarenejším zápasom sezóny

STARŠIE ŽIAČKY U15: Cieľ zavŕšili najvydarenejším zápasom sezóny

Zdá sa, že vydarený turnaj v poľskej Bochnii mal na naše „osmičky” blahodárny vplyv. Majú totiž za sebou výsledkovo a hlavne herne jeden z najlepších víkendov v sezóne. Navyše, pri stále absentujúcich Tamarke Mantičovej a Viki Perekstovej.

CBK KOŠICE – AKAPO LUČENEC 48:20 (25:13)

BODY CBK: Medvecová 17, Daňková 11, Korytková 9, Szabóová 4, Czakóová 2, Pulíková-Hrehová 2, Ruščáková 2, Očenášová 1. ŠTVRTINY: 15:11, 10:2, 8:2, 15:5.

CBK KOŠICE – SLÁVIA ŠKP BANSKÁ BYSTRICA 59:35(29:21)

BODY CBK: Medvecová 16, Daňková 15, Korytková 10, Szabóová 6, Kubíková 6, Ruščáková 4, Czakóová 2. ŠTVRTINY: 14:13, 15:8, 15:9, 15:5.

TOMÁŠ DRANKAĽUK (tréner CBK): „Po tomto vikende si môžeme pokojne povedať, že to, čo sme si pred základnou časťou súťaže dali za cieľ, sme aj splnili. Aj keď ešte potrebujeme odohrať tri stretnutia, tak týmito zápasmi sme si to v predstihu zabezpečili. V sobotu sme síce vyhrali o 28 bodov, ale z našej strany to nebolo vydarené stretnutie. Aj keď sme dobre bránili, ale toľko jednoduchých košov, čo sme nepremenili, bola jedna katastrofa. Z toho potom vznikala zbytočná nervozita, hrali sme kŕčovito a dievčatá sa báli ohrozovať kôš súpera a len si podávali loptu, aby niektorá iná zakončila. Naopak, nedeľný zápas bol asi náš najlepší duel tejto sezóny. Dievčatá boli od začiatku nastavené, že tento zápas idú vyhrať, keďže chceli Banskej Bystrici oplatiť nešťastnú prehru z ich palubovky. Síce sme sa trošku pomalšie rozbiehali,  keďže súper na nás vybehol, ale potom sme prebrali iniciatívu. Na konci prvej štvrtiny dievčatá trošku stratili koncentráciu a súper znížil na jeden bod, ale od druhej štvrtiny opäť nabehli plne koncentrované a každou ďalšou štvrtinou pomaličky navyšovali náskok. Čo ma potešilo v tomto zápase bola naša energia nielen v obrane, ale najmä v útoku. Snažili sme sa ísť po každej vystrelenej lopte, nebáli sme sa strieľať z otvorených pozícií a z toho potom pramenili aj premenené koše. Každá jedna hráčka, ktorá nastúpila z lavičky, priniesla novú energiu a tým pádom naša hra nestratila na kvalite. Dievčatá si v tomto zápase samé ukázali, že, ak majú hlavu správne nastavenú, tak dokážu predvádzať pekný basketbal so všetkým, čo k nemu patrí – kvalitná obrana s prechodom do rýchleho protiútoku, postupný útok s hrou jedna na jedna alebo pekné vypracované pozície na strelu.”