You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: CBK sa predstaví na turnaji v poľskej Bochnii

STARŠIE ŽIAČKY U15: CBK sa predstaví na turnaji v poľskej Bochnii

  • Post author:

Naše staršie žiačky kategórie sa v termíne od 10. do 12. februára predstavia na medzinárodnom turnaji v poľskej Bochnii.

V 30-tisícovom mestečku neďaleko Krakova – ktoré je známe predovšetkým jednou z najstarších soľných baní v Európe (ťažba sa začala v roku 1248) zapísanou na zozname svetového dedičstva UNESCO – sa uskutoční 14. ročník basketbalového festivalu Bochnia Cup. Je to najlepší mládežnícky dievčenský turnaj u našich severných susedov. V tomto roku sa bude súťažiť v troch kategóriách – U12, U13 a U15. Práve v poslednej kategórii budú štartovať aj zverenkyne trénera Tomáša Drankaľuka.

„Pre náš klub to bude premiérový štart na tejto akcii. S touto iniciatívou prišiel práve Tomáš Drankaľuk, ktorý v minulých rokoch štartoval na tomto podujatí a veľmi si pochvaľoval jeho organizačnú i kvalitatívnu úroveň. Keďže bola šanca prihlásiť sa, radi sme privítali možnosť zúčastniť sa na tomto turnaji. Pre dievčatá tu bude určité spestrenie, pretože sa doma stretávajú s rovnakými súpermi. Na druhej strane sme sami zvedaví ako sa im bude dariť v medzinárodnej konfrontácii. Veríme, že tieto zápasy pre ne budú osožné k ich ďalšiemu napredovaniu,” povedala prezidentka CBK a asistentka trénera U15 Vladimíra Daňková.

Iba doplníme, že šesť tímov sa počas troch dní stretne systémom každý s každým. CBK bude mať za súperov jeden slovenský tím, tri poľské a jedno slovinské družstvo.

 

KÁDER CBK U15 NA TURNAJ BOCHNIA CUP 2023: Emma Daňková, Olívia Medvecová, Sofia Korytková, Lucia Kubíková, Viktória Pulíková-Hrehová, Tamara Mantičová, Viktória Perekstová, Viktória Očenášová, Alexandra Ruščáková, Alex Czakóová, Viktória Szabóová.

 

PROGRAM ZÁPASOV U15

  1. FEBRUÁRA

12.30: MOSiR Bochnia (Poľ.) – KSW Spartakus Jelenia Góra (Poľ.)

14.00: BK AŠK Slávia Trnava – CBK Košice

15.30: Basket GO Przemyśl (Poľ.) – Felix Zasavje (Slovin.)

17.00: Trnava – Jelenia Góra

18.30: Zasavje – CBK Košice

20.00: Bochnia – Przemyśl

  1. FEBRUÁRA

9.00: Bochnia – Zasavje

10.30: Trnava – Przemyśl

12.00: Jelenia Góra – CBK Košice

13.30: Trnava – Zasavje

15.00: Jelenia Góra – Przemyśl

16.30: Bochnia – CBK Košice

  1. FEBRUÁRA

9.00: Jelenia Góra – Zasavje

10.30: CBK Košice – Przemyśl

12.00: Bochnia – Trnava