You are currently viewing STARŠIE ŽIAČKY U15: Baráž len umocnila predchádzajúce týždne
CBK Košice vs BAM Poprad

STARŠIE ŽIAČKY U15: Baráž len umocnila predchádzajúce týždne

  • Post author:

Staršie žiačky majú za sebou baráž o postup na majstrovstvá Slovenska. V dvojzápase s Popradom sa im nedarilo. Treba však priznať, že pod neúspech sa podpísala i veľké maródka počas uplynulých týždňov. Aj preto si naše dievčatá od 5. marca pripísali 11 prehier v rade. Oklieštený káder síce bojoval v oboch zápasoch, no deficit fyzických síl sa naplno prejavil v posledných štvrtinách oboch súbojov, ktoré prakticky rozhodli o osude stretnutí.

BAM POPRAD – CBK KOŠICE 55:42 (21:23)

BODY CBK: Daňková 15, Korytková 8, Szabóová 8, Kubíková 5, Mantičová 4, Czakóová 2. ŠTVRTINY: 14:7, 7:16, 16:12, 18:7.

CBK KOŠICE – BAM POPRAD 50:59 (25:31)

BODY CBK: Daňková 10, Mantičová 9, Ruščáková 7, Czakóová 6, Szabóová 6, Kubíková 6, Korytková 4, Pulíková Hrehová 2. ŠTVRTINY: 14:18, 11:13, 15:9, 10:19.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (tréner CBK): „Prakticky od apríla sa s nami ťahajú zranenia a choroby dievčat. Ani jeden zápas sme neodohrali v kompletnej zostave. Vždy nás bolo sedem, maximálne osem dievčat na zápas. Náš cieľ na začiatku sezóny boli majstrovstvá Slovenska. Žiaľ, ako sme dobre odštartovali sezónu, tak sa neskôr všetko pokazilo veľkými výpadkami dievčat. Viki Perekstová bude chýbať dlhšie pre operáciu kolena. Oli Medvecová mala v apríli výron členka, odohrala jeden zápas a prišiel ďalší výron… V piatok nebola v Poprade zo zdravotných dôvodov Saška Ruščáková, rovnako chýbala Tamarka Drančáková. Tamarka Mantičová sa trápila so zraneniami celú sezónu. V závere už síce bola k dispozícii, ale tréningový výpadok bol zrejmý. V predch ádzajúcich stretnutiach absentovala aj Viki Očenášová. Z 12 dievčat nám zostalo torzo tímu. S nízkym počtom dievčat sa nedá robiť ani rotácia počas zápasov a hoci mali stretnutia proti Popradčankám vyrovnané priebehy, v poslednej štvrtine už dievčatá jednoducho nevládali. Veľmi ma mrzí, že to nakoniec takto vypálilo, lebo sezónu sme mali naozaj výborne rozbehnutú. Nevadí, ideme ďalej. V budúcej sezóne budeme ešte silnejšie.”