You are currently viewing Staršie mini s víťazným double

Staršie mini s víťazným double

  • Post author:

Staršie mini CBK (2007 a mladšie) si do tabuľky pripísali ďalšie dve víťazstvá, keď zvládli domáci dvojzápas s Krompachmi.

Stojí za zmienku, že v našom tíme je iba jediná „sedmička“ – Elka Bačenková, preto víťazstvá hrejú o to viac. Hoci Krompašanky iba začínajú s basketbalom, mali urastené dievčatá a práve výškový hendikep bol z našej strany citeľný v druhej štvrtine prvého stretnutia. Neskôr však už naša trénerka eliminovala najlepšiu hráčku súpera, ktorú si zobrala na starosť naša najvyššia hráčka Elka Bačenková a ofenzívna hrozba Krompašaniek výrazne poklesla. Kým v prvom zápase sme vyhrali jednu štvrtinu na nulu, v druhom sa to dievčatám podarilo až dvakrát! V oboch súbojoch kraľovala Emmka Daňková, ktorej tradične bolo celé ihrisko. Veľmi sympatickým výkonom jej však sekundovali viaceré dievčatá, preto sa na konci zaslúžene tešili.

 

PRVÝ ZÁPAS: CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – KROMPACHY 49:24 (29:16)

 

BODY CBK: Emmka Daňková 19/3, Eli Petrová 8, Tamarka Mantičová 8, Elka Bačenková 6, Viki Očenášová 3/1, Barborka Bednárová 3/1, Sofi Túrocziová 2/2.

ŠTVRTINY: 25:0, 4:16, 9:6, 11:2. TH: 12/7 – 4/0.

 

DRUHÝ ZÁPAS: CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – KROMPACHY 52:8 (18:2)

 

BODY CBK: Emmka Daňková 20, Viki Očenášová 8, Elka Bačenková 8/2, Tamarka Mantičová 6, Barborka Bednárová 4, Eli Petrová 2, Viki Puliková Hrehová 2, Saška Ruščáková 2.

ŠTVRTINY: 12:2, 6:0, 12:0, 22:6. TH: 8/2 – 0/0.

 

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Čakala som podobný výsledok, keďže Krompachy sú nováčikom v tejto kategórii. Milo ma prekvapili babenky, lebo čoraz viac hrajú systém hoď a bež a naozaj im poniektorým aj vychádza. Samozrejme, majú v tom ešte medzery, lebo nevedia posúdiť, kedy je priechodná prihrávka. Som veľmi rada, že sa nachádzali prihrávkami a taktiež, že používali aj prihrávky o zem. V zápase sme si mohli nacvičiť veci, ktoré by sme chceli zúročiť aj v zápasoch kategórie mladšie mini. Som spokojná s dievčatami.“