You are currently viewing Stánok CBK na Vitalsporte pritiahol množstvo nadšencov

Stánok CBK na Vitalsporte pritiahol množstvo nadšencov

  • Post author:

Počas uplynulého víkendu sa vonkajšie ihriská pred športovou predajňou Decathlon v Košiciach premenili na jedno veľké športovisko, na ktoré zavítalo množstvo detí so svojimi rodičmi. Je to zásluha každoročne vydarenej akcii pod názvom VITALSPORT. Podujatie je neoddeliteľnou súčasťou predajní Decathlon po celom svete a radosť zo športu mohli prejavovať aj nadšenci v Košiciach. Premiérovo bol do projektu zaangažovaný aj náš klub CBK Minibuseuropa Košice-Ťahanovce.

„Fantastická akcia s veľkým množstvom návštevníkov a pod výbornou organizačnou taktovkou Petry Forraiovej. O všetkých bolo výborne postarané, takže celá akcia bola zabezpečená na jednotku,“ vysypala slová chvály hneď na úvod Miroslava Sýkorová, jedna z piatich tréneriek CBK, ktoré sa celú nedeľu venovali záujemcom o basketbal. Kvinteto dopĺňali Zuzana Škvareková, Miroslava Krištofová, Terézia Stollárová a Lucia Kašperanová.

A veru sa počas krásneho slnečného počasia nenudili. Malých špuntov, ktorí sa chceli bližšie zoznámiť s týmto krásnym športom, bolo neúrekom. Všetci veria, že viacerým oranžová lopta učarovalo až natoľko, že si ju prídu vyskúšať i na tréningy. „Stretli sme sa s množstvom talentovaných detí, ktoré by sme určite privítali aj u nás v klube. Snažili sme sa detičkám vyhovieť, čo nám sily stačili. Aj pre nás to bola nová skúsenosť. Ešte sme niečo podobné neabsolvovali. Kým v ostatných stánkoch predstavovali jednotlivé športy iba deťom, my sme snažili zapojiť i rodičov. Ľahšie sa získavala náklonnosť detí a aj ich chuť zapájať sa do aktivít, keď videli, že aj ocko s mamkou držia basketbalku v rukách. A keď rodičia i deti nevládali, vhod im prišli naše sedacie vaky, ktoré hojne využívali na odpočinok,“ usmiala sa Mirka Sýkorová.

Vitasport bol naozaj pre všetkých a náš klub sa veru tohto hesla držal. Decathlon Košice pripravil pre fanúšikov možnosť zadarmo si vyskúšať až 13 športových odvetví v spolupráci s vybranými klubmi, aby si každý mohol objaviť svoj ŠPORT. Deti, ale i dospelí si mohli vyskúšať korčuľovanie, šerm, lezenie na stene, florbal, hádzanú, karate, taekwondo, americký futbal, spartan race, volejbal, futbal, hokej a basketbal. „Decathlon to urobil výborne. Je to aj hodená rukavica pre mesto, lebo takéto športové podujatia a zadarmo na jednej ploche, by sa mohli robiť aj častejšie ako raz za rok. Klobúk dolu pred Decathlonom. Deti si naozaj mohli na jednom mieste vyskúšať a prísť do kontaktu s akýmkoľvek športom a rozhodnúť sa, ktorý im najlepšie vyhovuje. Bez toho, aby si za to museli zaplatiť.“

Pri stánku CBK sa pristavilo množstvo športových nadšencov. „Bola som až milo prekvapená, aký bol záujem. Mali sme deti, ktoré s nami strávili aj 2-3 hodiny. Donekonečna skúšali streľbu, jej techniku a rovnako tak i dribling,“ kvitovala Mirka Sýkorová a prezradila, čo najviac zaujímalo detí a ich rodičov, prípadne s akou požiadavkou ich oslovili. „Veľa ľudí sa pýtalo na históriu nášho klubu. Asi najviac otázok smerovalo k téme, či môžu hrať basketbal aj nízke deti. Snažili sme sa im vysvetliť, že nielen výška je dôležitá pri basketbale, ale aj celková pohybová schopnosť a koordinácia dieťaťa. V neposlednom rade, veľakrát basketbalové myslenie a videnie prevýši samotný výškový hendikep. Ľudia totiž majú určité predsudky, že basketbal je šport vysokých,“ dodala s úsmevom trénerka CBK Minubuseuropa.