You are currently viewing SP: V štvrtej štvrtine sa zľakli stovky
CBK Košice vs BK AS Trenčín

SP: V štvrtej štvrtine sa zľakli stovky

  • Post author:

Naše ženy si s prehľadom vybojovali postup na Final 6 Slovenského pohára do Ružomberka. Postupový základ položili už v prvom zápase v Trenčíne a odveta bola už skôr len formalita.

VÝSLEDOK ODVETNÉHO KVALIFIKAČNÉHO STRETNUTIA SP

CBK KOŠICE – BK AS TRENČÍN 92:30 (58:7)

CBK: Nigutová 20, Liašenková 15, Mrázová 15, Mončeková 14, Tomajková 12, Krištofová 7, Bačová 5, Kašperanová 2, Škvareková 2, Kostíková, Repková. NAJVIAC BODOV AS: Mihaljevičová 9. ŠTVRTINY: 31:3, 27:5, 25:15, 9:7.

V prvom polčase sme hrali ako z partesu. Bola radosť pozerať sa na akcie dievčat i úspešné zakončenia. Napokon, výsledok prvého polčasu hovorí jasnou rečou. Vlastne, už nástrel z prvej štvrtiny by nám stačil na celkové víťazstvo… Trenčanky neprišli zďaleka v najsilnejšom zložení. Osem dievčat statočne bojovalo až do posledných sekúnd, no bola to jednoznačná záležitosť.

„V prvom polčase sme hrali nádherne. Vychádzali nám akcie i zakončenia. Neviem, čo sa stalo cez prestávku, no už to nebolo ono,” poznamenala kapitánka tímu Miroslava Krištofová. Zo začiatku druhého polčasu sme rýchlejšie zbierali fauly ako triafali koše. Napokon, Naty Tomajková a po nej i Laura Mrázová nedohrali stretnutie pre päť osobných chýb… Zaujímavou postavou bola Kyra Liašenková, ktorá sa trikrát trafila spoza perimetra. Naopak spod koša sa dosť trápila. „Naozaj to mohlo vyzerať tak, že trojku je ľahšie streliť ako jednoduchý pokus spod koša. Sama si to neviem vysvetliť. Na druhej strane 15 bodov určite potešilo,” usmiala sa ukrajinská hráčka a dodala: „Od začiatku to bola jednoznačná záležitosť, mohli sme si vyskúšať rôzne akcie i zakončenia.”

Bez toho, aby sme dehonestovali výkon súpera, odvetný zápas vyznel ako dobrý tréningový duel. Dievčatá sa mohli do sýtosti realizovať na palubovke a v praxi skúšať natrénované veci. A hoci nie vždy všetko vyšlo, vôbec to neprekážalo. „My sme to skôr poňali ako prípravák pred blížiacou sa nadstavbou v extralige. Povinná jazda, ktorú sme nakoniec bez problémov zvládli,” konštatovala Lucka Škvareková.

Najlepšou strelkyňou zápasu sa nakoniec stala Radka Nigutová, ktorá zaznamenala 20 bodov. „Určite to z našej strany bolo lepšie ako v prvom zápase v Trenčíne, v ktorom nám vôbec nepadali koše. V odvete sme sa snažili napraviť zlú koncovku a myslím si, že sa nám celkom darilo. Určite ma teší 20 bodov, hoci ich mohlo byť aj viac. Vo štvrťfinále nás čaká Slávia Banská Bystrica. Veľké šance si nedávame, no pokúsime sa zahrať čo najlepšie,” vyjadrila sa Radka Nigutová.

Tréner Vladimír Karnay tentoraz zápas neprežíval emotívne. Od začiatku prebiehal podľa očakávania, takže ani nemusel vstať zo stoličky či zvýšiť hlas. „Už do Trenčína sme išli s tým, že dáme väčší priestor hráčkam z lavičky, aby získali väčšiu zápasovú prax. V Trenčíne ma však nemilo prekvapili a sklamali,” poznamenal Vladimír Karnay, podľa ktorého tentoraz základná zostava (Krištofová, Mrázová, Kašperanová, Mončeková, Tomajková) udala tón zápasu a potom sa už chytili aj ostatné hráčky. Kto očakával stovku, zostal sklamaný. S blížiacim sa koncom zápasu začala lopta lietať po konštrukcii koša, no čoraz ťažšie doň padala. „Určite som im nezakázal streliť stovku. Najväčšou raritou zápasu sa tak stala Lucka Kašperanová,” zasmial sa kormidelník CBK narážajúc na fakt, že najlepšia kanonierka a ostrostrelkyňa družstva zaznamenala v tomto zápase len 2 body. A to už dávno nebolo. Ak vôbec niekedy bolo… „Tieto dva zápasy nám prišli vhod vzhľadom na dlhšiu prestávku v extralige. Podobne i štvrťfinálový súboj so Sláviou Banská Bystrica. Inak by sme totiž len trénovali a chýbala by nám zápasová prax. Každý zápas je lepší ako tréning,” dodal Vladimír Karnay.