You are currently viewing SP: V kvalifikácii sa v dvojzápase stretneme s Trenčínom

SP: V kvalifikácii sa v dvojzápase stretneme s Trenčínom

  • Post author:

V utorok štartuje kvalifikácia o postup na finálový turnaj Slovenského pohára do Ružomberka, ktorý sa uskutoční od 16. do 18. februára.

PROGRAM KVALIFIKÁCIE:

Young Angels Košice U19 – Young Angels Košice (utorok 23. 1., odveta v nedeľu 28. 1.)

BK AS Trenčín – CBK Košice (streda 24. 1., odveta v sobotu 27. 1.)

Víťazi týchto dvojzápasov postúpia na FINAL 6 do Ružomberka, kde na ne v dvoch štvrťfinálových zápasoch budú čakať dva nasadené celky.

PROGRAM ŠTVRŤFINÁLE:

  1. Slávia Banská Bystrica – BK AS Trenčín/CBK Košice (16. 2. o 14.00)
  2. ŠBK Šamorín – Young Angels Košice U19/Young Angels Košice (16. 2. o 16.30)

Víťazi týchto dvoch štvrťfinálových súbojov postúpia do semifinále, kde na ne budú čakať znova dva nasadené tímy.

PROGRAM SEMIFINÁLE:

Piešťanské Čajky – víťaz 2. štvrťfinále (17. 2. o 15.00)

MBK Ružomberok – víťaz 1. štvrťfinále (17. 2. o 17.30)

Porazení semifinalisti sa stretnú v súboji o 3. miesto (18. 2. o 13.30), víťazi sa stretnú vo finále (18. 2. o 16.00)

 

Družstvo CBK Košice nemá v tejto súťaži veľké oči. V dvojzápase je v našich silách vyradiť Trenčín a postúpiť na finálový turnaj do Ružomberka, no vo štvrťfinále už bude Slávia Banská Bystrica jasným favoritom. „V extralige je teraz prakticky mesačná prestávka, počas ktorej odohráme len jeden zápas s Young Angels. Pohárové zápasy s Trenčínom nám teda prídu vhod, aby sme boli v zápasovom rytme. Nehovoriac, že 24. februára pokračujeme v extralige práve domácim súbojom s Trenčínom. Vzájomná konfrontácia nám teda padne vhod. V pohári nemáme vysoké ambície. Napokon, favoritov na celkové prvenstvo je potrebné hľadať medzi nasadenými tímami,” vyjadrila sa prezidentka CBK Vladimíra Daňková.

Aby neboli už dopredu jasne rozdané karty a šancu ukázať sa mali i talentované slovenské hráčky, možno by stálo za zváženie hrať Slovenský pohár len so slovenskými hráčkami. Podobne, ako to roky funguje v Rusku.

V októbri 2020 sa tréner Maroš Kováčik tešil s Nadeždou Orenburg zo zisku prvého Ruského pohára v klubovej histórii. Orenburg v semifinále zdolal celok Sparta&K Moskovská oblasť 74:68 a vo finále si poradili s Dinamom Kursk 54:40. Po zisku Ruského pohára sa pre denník Šport vyjadril aj k jeho kritériám: „Hrací model Ruského pohára je určený len pre domáce ruské hráčky, nie pre legionárky. V Rusku tento model funguje už niekoľko rokov a myslím si, že je správny. Je fér, že aj ostatné tímy majú za týchto okolností šancu hrať vyrovnanú partiu s celkami, ktoré majú financie na angažovanie špičkových zahraničných hráčok. Rozdiely v rozpočtoch medzi klubmi sú obrovské a takto sa aspoň pre túto súťaž trocha zmažú.”

Za takýchto okolností by pohárová súťaž pod Tatrami bola určite vyrovnanejšia a hlavne by priestor dostali i tie slovenské hráčky, ktorý v extralige majú minimálnu minutáž. „Čisto hypoteticky, určite by to bola zaujímavá myšlienka a na palubovke by bola ešte zaujímavejšia konfrontácia. Nehovoriac aj o silnejšej motivácii papierovo slabších tímov, ktoré si nemôžu dovoliť legionárky. Ak by sa do budúcna nad niečím podobným uvažovalo aj na Slovensku, určite by sme to privítali. Myslím si, že by to bolo prospešné i pre slovenský basketbal,” zamyslela sa Vladimíra Daňková.