You are currently viewing SOBOTA STARÁ TURÁ – 2. ZÁPAS (2004) – Rýchly proces hneď na začiatku

SOBOTA STARÁ TURÁ – 2. ZÁPAS (2004) – Rýchly proces hneď na začiatku

V druhom zápase na prípravnom turnaji v Starej Turej (2004) si naše dievčatá pripísali hladké víťazstvo o 60 bodov nad Spišiačkami. O ich víťazstve nebolo pochýb od úvodných sekúnd.

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 81:21 (42:9)

Do zápasu sme vstúpili úchvatne. Dievčatá sa chytili strelecky a skóre utešene narastalo. Strelecky sa blysla Radka Nigutová, ktorá za 6 minút zaznamenala 10 bodov. Košičanky hrali výborne v obrane. Súperky strelili svoj prvý kôš z hry až v 6. min. za stavu 22:1. Dobrou defenzívou sme sa prezentovali aj v druhej štvrtine, a tak neprekvapuje, že Spišiačkam sme dovolili za celý prvý polčas iba dva koše z hry – v prvej štvrtine za dva body, v druhej za tri… Tretia štvrtina bola najvyrovnanejšia, no v poslednej časti hry sme znova rozkrútili kolotoč, počas ktorého sme inkasovali iba jediný kôš. Príležitosť dostali všetky dievčatá z lavičky a do streleckej štatistiky sa nezapísala akurát Tamarka Kostíková.

BODY CBK: Tesy 16 (2 trojky), Radka 12, Janči 10, Laura 9/1, Lucia 8, Ňuňu 7/1, Kvetka 6, Martinka Mal. 4, Lili 3/1, Saška 2, Naty Kr. 2, Naty Tom. 2. TROJKY: 2:1, TH: 5/3 – 12/6. ŠTVRTINY: 34:5, 8:4, 17:10, 22:2.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Oproti prvému zápasu sa dievčatá prebrali hlavne v obrane, z čoho profitovali v útoku, keď získavali lopty a ľahko skórovali. Nemuseli sme teda hrať do plných, ale presadzovali sme sa po rýchlych protiútokoch.“

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Spišská Nová Ves – Trnava 28:62, Stará Turá – Trnava 41:29.