You are currently viewing SLU: Čatlošová s Lukačikovou do Číny

SLU: Čatlošová s Lukačikovou do Číny

  • Post author:

Od 28. júla do 8. augusta sa v čínskom meste Čcheng-tu uskutoční Svetová letná univerziáda (SLU), na ktorej budú štartovať i slovenské basketbalistky. Výprava odlieta do Číny v sobotu.

Tie povedie tréner Richard Kucsa s asistentom Františkom Kubalom a nás môže tešiť, že v dvanástke nominovaných dievčat sú i dve hráčky CBK Košice. Ako sme už dávnejšie avizovali, do 20-miliónového mesta odletia Timea Čatlošová a Michaela Lukačiková. Slovenský univerziádny výber nepoletí v najsilnejšej zostave, pretože viaceré dievčatá odmietli pozvánku.

Slovenky sa pripravovali v Piešťanoch od začiatku júla. V príprave odohrali štyri stretnutia, no ani v jednom neuspeli. Česku podľahli dvakrát o desať bodov (52:62, 60:70). Následne nestačili takmer zhodným rozdielom ani na Poľky (45:61, 49:64).

NOMINÁCIA SLOVENSKA NA SLU: Timea Čatlošová, Michaela Lukačiková, Tatiana Bábiková, Martina Dovčíková, Anna Kaliuzhna, Martina Machalová, Petra Oborilová, Kamila Plavnická, Ema Rodáková, Soňa Svetlíková, Dominika Urbanová a Zuzana Vargová.

 

PROGRAM SLOVENIEK V ZÁKLADNEJ SKUPINE:

  1. LA: SLOVENSKO – ČESKO
  2. LA: TAIWAN – SLOVENSKO
  3. LA: BRAZÍLIA – SLOVENSKO