You are currently viewing REPREZENTÁCIA: Kvarteto CBK na zraz U18!

REPREZENTÁCIA: Kvarteto CBK na zraz U18!

  • Post author:

V Piešťanoch sa v termíne od pondelka 5. júna do piatku 9. júna uskutoční reprezentačný zraz dievčat do 18 rokov (2005 a mladšie). Tréner Sloveniek tejto vekovej kategórie Peter Jankovič pozval do kúpeľného mesta 16 dievčat. Nás môže veľmi tešiť, že v tomto menoslove je až štvrtina dievčat z CBK Košice! Peter Jankovič, ktorý so seniorkami Piešťan obhájil majstrovský titul, nominoval Radku Nigutovú, Naty Tomajkovú, Lucku Škvarekovú a Lauriku Mrázovú.

„Mám z toho veľkú radosť. Samozrejme, ide len o kontrolný zraz, ale i tak sa tešíme, že naše dievčatá sú takto v povedomí po vydarenej sezóne. Tešíme sa o to viac, že všetky sú odchovankyne nášho klubu. Držím im palce, aby sa im kemp vydaril. Najmä Laurike, ktorá doteraz nebola na žiadnom mládežníckom reprezentačnom zraze a odkrúti si tak premiéru,” vyjadrila sa prezidentka CBK Vladimíra Daňková.

Spokojnosť neskrýval ani tréner extraligistiek CBK Košice Vladimír Karnay, ktorý má veľkú zásluhu na ich výkonnostnom raste. „Myslím si, že je to úplne zaslúžené. Som rád, že sa konečne objavila v nominácii aj Laura Mrázová, ktorá počas celej sezóny podávala kvalitné výkony. Plným právom tam má byť. Priznám sa, že vôbec ma neprekvapilo, že si reprezentačný tréner vybral až kvarteto dievčat z nášho klubu. Čo sa týka ročníka 2005, tak CBK má jeden z najkvalitnejších výberov na Slovensku. Koniec koncov všetky štyri dievčatá sa v tejto sezóne predstavili v extralige a určite v nej nehrali podradnú úlohu. Všetky štyri si zalúžili nomináciu. A nielen do šestnástky, ale i do prípadnej dvanástky,” konštatoval Vladimír Karnay.

 

ZOSTÁVAJÚCE DIEVČATÁ NOMINOVANÉ NA KONTROLNÝ ZRAZ U18: Magdaléna Valová, Alexandra Sophia Chovaníková, Nataša Taušová, Hana Dobošová (všetky SBZ Piešťanské Čajky), Sára Majerová (BK AŠK Slávia Trnava), Tamara Podhracká, Simona Sliacka (obe Slávia ŠKP Banská Bystrica), Anna Laura Molnárová (Šopron Basket), Ema Szmereková, Aneta Vrábľová (Young Angels Academy Košice), Laura Laššáková (BK Slovan Bratislava), Julie Laubertová (Tygři Praha).