You are currently viewing REPREZENTÁCIA: Kat zamrzel, no skúsenosti na nezaplatenie

REPREZENTÁCIA: Kat zamrzel, no skúsenosti na nezaplatenie

  • Post author:

Slovenské reprezentantky do 18 rokov odcestovali na majstrovstvá Európy B-kategórie do Bulharska. Ako je známe, v 12-člennom výbere trénera Petra Jankoviča je aj trojica dievčat z nášho CBK Košice. Veľa nechýbalo, aby v záverečnej nominácii bola tretina basketbalistiek z CBK Košice. Záverečným katom nakoniec neprešla Laurika Mrázová. Práve s ňou sme sa porozprávali o uplynulých dňoch.

Zavládol veľký smútok po uzavretí nominácie na ME?

„Pre mňa už bola obrovským pozitívom skutočnosť, že som tam mohla byť s dievčatami. Celý reprezentačný pobyt mi dal neskutočne veľa po basketbalovej stránke. Na druhej strane som bližšie spoznala mnoho dievčat z iných klubov, ktoré som dovtedy poznala len z palubovky počas vzájomných zápasov. Nadviazali sme kamarátstva. Čo sa týka samotnej otázky, tak jasné, že človeka zamrzí, keď sa v poslednom týždni prípravy dozvie, že nakoniec necestuje na šampionát, ale čo už.”

Širší káder sa postupne zužoval a definitívny kat prišiel v piatok?

„Áno, po spoločnom tréningu. Tréner Jankovič si nás všetky zobral do kruhu a oznámil, že ja a Megy Valová z Piešťan nakoniec nepocestujeme do Bulharska.”

Zobrala si to statočne, alebo vyhŕkla i slzička?

„Keď ste s dievčatami spolu tri týždne, tak aj keby ste nechceli, príde vám to ľúto. Bol to však len krátky samovoľný emočný moment, ktorému sa ani nedalo zabrániť.”

Čo ti povedali tréneri?

„S prístupom boli spokojní, neboli žiadne výčitky. Do Bulharska išla finálna dvanástka dievčat. Povedali nám, že dve dievčatá museli vypadnúť, ale že nás to nemá odradiť.”

V príprave ste vyhrali všetky štyri stretnutia – dve s Rakúskom a dve s Írskom. Ako si bola spokojná so svojím výkonom?

„V prvom súboji som vyšla bodovo naprázdno. Pre mňa to bolo niečo úplne nové – stres, des… Síce víťazná reprezentačná premiéra, ale výkon skôr kŕčovitý.”

V ďalších zápasoch si sa však pekne roztrieľala.

„Áno, už to bolo o poznanie lepšie. V druhom zápase proti Rakúsku som dala 9 bodov, rovnako tak deväť bodov aj prvom zápase proti Írsku. V poslednom súboji to boli dva body. Celkove nám aj tímovo vyšli stretnutia. Všetky dievčatá bodovali. Dobre sa pozeralo na našu hru.”

Predpokladáme, že budeš dievčatá na diaľku sledovať a povzbudzovať ich.

„Jasné, že budem. Som s nimi aj v kontakte.”

Máš za sebou prvé reprezentačné prípravné bloky i štarty. Pomestili sa ti do tašky všetky nadobudnuté skúsenosti?

„Verím, že áno:). Už extraliga bola pre mňa obrovská zmena. Reprezentácia bol ďalší level. Pripravovali sme sa pod vedením iných trénerov, cvičili sme iné systémy. Veľká zmena oproti tomu, čo máme doma.”

Takže do novej extraligovej sezóny nastúpi ešte viac nabudená a sebavedomejšia Laurika?

„Pevne verím, že v tomto prípravnom reprezentačnom bloku som sa naučila veľa nových vecí a nabrala množstvo skúsenosti, ktoré budem chcieť využiť v nasledujúcej sezóne.”