You are currently viewing Radostné bilancovanie: Veľká vďaka za najúspešnejší ročník v histórii CBK!

Radostné bilancovanie: Veľká vďaka za najúspešnejší ročník v histórii CBK!

  • Post author:

Ročník 2022/23 je už definitívne za nami. Bol najúspešnejší v histórii CBK, alebo boli i lepšie sezóny? Viacerí z nás si v týchto dňoch položia rovnakú otázku. Áno, je pravda, že boli sezóny, keď sme mali i dve medailové umiestnenia, ale to nič nemení na fakte, že práve skončený ročník bol v podaní CBK Košice jednoznačne najúspešnejší!

Pri sumarizovaní výsledkov a hodnotenia sezóny sa vždy začína od výstavnej skrini klubu a v našom prípade je to seniorské družstvo, ktoré sa premiérovo predstavilo v extralige. A počínalo si v nej výborne! Ako nováčik a zároveň tím s najnižším vekovým priemerom obsadil CBK 6. miesto. Pred pár rokmi utópia z inej galaxie, dnes láskavá realita. Aj keby nebola žiadna medaila, už tento fakt by výrazne nahnal body pre tvrdenie z úvodu. Lenže okrem skvelých senioriek sa tešíme aj z čerstvého majstrovského titulu v juniorskej kategórii U19 a toto zlato ešte viac umocňuje predchádzajúce slová.

Basketbal je síce kolektívny šport, ale občas je potrebné vypichnúť aj individuality, ktoré práve skvelý kolektív katapultoval do popredia, aby mohli rozširovať dobré meno klubu po celej krajine. A všetci veríme, že raz aj za jej hranice. Ukazovateľom práce trénerov nie sú len výsledky a body, ale i transfery hráčok a ich povolávanie na reprezentačné akcie. Kým na zaujímavé prestupy si ešte nejaký ten mesiac či rok musíme počkať, reprezentační tréneri majú v zápisníku už dávnejšie poznačené mená viacerých dievčat z CBK. Aktuálne je v Piešťanoch na kontrolnom zraze pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy do 18 rokov kvarteto dievčat – Laura Mrázová, Natália Tomajková, Lucia Škvareková a Radka Nigutová. Na marcový SBA kemp dievčat do 14 rokov dostal pozvánku trojlístok Alex Czakóová, Tamarka Mantičová a Saška Ruščáková. Ďalším pekným ocenením, ktoré dostalo CBK viac do povedomia športovej verejnosti a zároveň zvýraznilo fungovanie práce v našom klube, bola nominácia Naty Tomajkovej za Športovú osobnosť Košíc v kategórii Nádej. Nikdy pred tým nemal náš klub zastúpenie v tejto ankete. Na slávnostnom Galavečeri v hoteli DoubleTree by Hilton si prevzala prestížne ocenenie.

Ozaj, skvelý rok!

Veľká vďaka patrí hráčkam, trénerom, vedeniu klubu a hlavne vám rodičom – neúnavným fanúšikom CBK počas zápasov a neraz zapojených aj do organizačných aktivít.

Ďakujeme!

Basketbal sa v súčasnosti nedá robiť iba so samotnej lásky k športu a na báze dobrovoľníctva. Nevyhnutná je aj finančná či materiálna podpora zo strany samosprávy a sponzorov. Po skončení vydarenej sezóny nastal teraz ten správny čas poďakovať sa podporovateľom, partnerom, sponzorom a samospráve. Bez nich by sme nemohli takto radostne bilancovať uplynulú sezónu.

Priatelia, veľká vďaka a zostaňte nám verní!