You are currently viewing Proti Rožňave sa strelecky presadili všetky dievčatá

Proti Rožňave sa strelecky presadili všetky dievčatá

  • Post author:

Naše dievčatá kategórie U13 (2009 a mladšie) si na svoje konto pripísali ďalšie dve víťazstvá. V nedeľňajšom dvojzápase zdolali súperky z Rožňavy. Hoci nášmu tímu chýbalo až šesť dievčat (Czákoová, Kováčik, Želinská, Orbánová, sestry Klasovské), bez väčších problémov porazili snaživého súpera. Príležitosť dostali aj dievčatá z nižšej vekovej kategórie a Peťka Takáčová i Tea Kostíková určite potešili a zaznamenali svoje prvé body v tejto vekovej kategórií. Vôbec svoj prvý ligový kôš v živote dala Ninka Demjanovičová. Na pár sekúnd aj prestala hrať… Škoda, že sa neskôr zranila. Dievčatá si mohli vyskúšať niektoré signály a vyšli im aj niektoré rýchle protiútoky.

 

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „Máme za sebou ťažký víkend, lebo v priebehu dvoch dní odohrali dievčatá štyri zápasy, čo sa na nich pochopiteľne prejavilo. S hrou som celkom spokojný. Máme však veľké nedostatky v nepremieňaní košov z vyložených pozícií. Pokojne sme mohli zaznamenať o 50-60 bodov viac. Keďže nám chýbalo šesť hráčok, príležitosť sme museli dať i dvom ‚jedenástkam‘. Už v prvom zápase si podvrtla členok Demjanovičová, v druhom musela pre boľavé lýtko odstúpiť aj Eli Petrová. Dohrávali sme teda s ôsmimi dievčatami. Z víťazstiev máme samozrejme radosť. Ešte viac ma teší skutočnosť, že sa strelecky presadili všetky dievčatá.“

 

PRVÝ ZÁPAS: CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – ŽBK ROŽŇAVA 78:14 (32:7)

CBK: Juhászová 18, Mantičová 14, Mazáková 10/1, Ruščáková 9/2, Petrová 9/3, Perekstová 6, Pulíková Hrehová 4, Kostíková 4, Takáčová 2, Demjanovičová 2. NAJVIAC BODOV ŽBK: Kalasz 5/3, Lazarová 4. FAULY: 16:12, TH: 12/6 – 12/6. ŠTVRTINY: 17:2, 15:2, 26:2, 20:5.

 

DRUHÝ ZÁPAS: CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – ŽBK ROŽŇAVA 60:26 (22:10)

CBK: Ruščáková 22, Juhászová 14, Perekstová 12, Mantičová 6, Takáčová 4, Pulíková-Hrehová 2, Mazáková, Demjanovičová, Petrová, Kostíková. NAJVIAC BODOV ŽBK: H. Mandelíková 8, Kalasz 8.