You are currently viewing Pridali sme tretie víťazstvo, Tesy ako kalašnikov!

Pridali sme tretie víťazstvo, Tesy ako kalašnikov!

  • Post author:

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE-ŤAHANOVCE – PIEŠŤANSKÉ ČAJOČKY 54:36 (29:15)

Uff, prvý sobotňajší nervák máme za sebou. Proti domácim dievčatám sme odohrali vyrovnanejší duel v porovnaní s piatkovými zápasmi. Po prvý raz na turnaji sme počas stretnutia prehrávali, hoci iba krátko hneď na začiatku, a taktiež po prvý raz na šampionáte sme prehrali štvrtinu.

V prvom dejstve zabrala hlavne Ninka, ktorá nielen výborne doskakovala, ale nastrieľala i sedem bodov. V druhej štvrtine naše dievčatá ešte viac zveľadili skóre, takže po polčase sme už viedli 14-bodovým rozdielom. Po prestávke sa Piešťanky rýchlymi štyrmi bodmi chceli vrátiť do zápasu, no potom prišli hviezdne chvíle Tesy Daňkovej. Strieľala ako kalašnikov. Najprv zaznamenala parádnu šnúru piatich košov po sebe (!) a celú fantastickú štvrtinu uzavrela 16 bodmi. Zostávajúce tri pridala v tretej štvrtine Martinka Maliarová. V záverečnom dejstve sme už poľavili a domáci kolektív skorigoval prehru. Už teraz je jasné, že máme striebro, no dôležitý krok ku zlatu musíme urobiť v sobotu večer.

Body CBK: Tesy Daňková 18, Radka Nigutová 8, Ninka Dzurová 7/1, Laura Mrázová 5/1, Janka Pavlíková 4, Kvetka Bačová 4, Martinka Maliarová 4/2, Maťka Kreithová 4.

Štvrtiny: 14:8, 15:7, 19:8, 6:13.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „O našom víťazstve rozhodlo 10 minút, počas ktorých sme sa dostali do laufu a vypracovali sme si rozhodujúci náskok. Tu bol základ úspechu. V tomto úseku zápasu sme jasne prevýšili Piešťany, v zostávajúcom priebehu zápasu sme boli rovnocenní súperi. Veľmi som bola spokojná s obranou. V útoku sme mohli byť efektívnejší. V obrannej činnosti musím pochváliť Martinku Kreithovú a Ninku, v útoku výborne potiahla Tesy.“